Staňte se součástí příběhu. Hledá se nová vesnice roku

14. 03. 2024

O prestiž a také o statisíce korun se mohou utkat obce, které se přihlásí do letošního ročníku soutěže Vesnice roku. Příběh této ankety se začal psát už před osmadvaceti lety a letošní ročník odstartoval na začátku března v Senátu. Soutěžící se mohou hlásit do 26. dubna. Vloni v Olomouckém kraji zvítězily Čechy pod Kosířem.

„Na venkově žije spousta šikovných lidí, kteří se starají o to, aby jejich vesnice hezky vypadaly a pěkně se v nich žilo. V rámci této soutěže mají jedinečnou příležitost svoje úspěchy prezentovat,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Přihlášené obce postupně navštíví hodnoticí komise, která bude zjišťovat, jak si obce vedou například co se týče investic, rozvoje kultury nebo podpory společenského života. Na nejúspěšnější vesnice čekají zajímavé ceny.

První, druhé a třetí místo v krajském kole soutěže si rozdělí finanční dar ve výši 400 tisíc korun, dále kraj udělí speciální finanční ocenění obcím v celkové výši 200 tisíc korun a také ocení zlatými cihlami obce za obnovu a rekonstrukci staveb na venkově v celkové výši 50 tisíc korun,“ vypočítává Jan Šafařík, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj, územní plánování a rozvoj venkova.

Do soutěže se mohou přihlásit obce vesnického charakteru, které mají maximálně 7 500 obyvatel. Kompletní informace k soutěži včetně přihlášky, harmonogramu, podmínek a ocenění naleznete na www.vesniceroku.cz, další informace týkající se soutěže v Olomouckém kraji budou zveřejňovány také na krajském webu olkraj.cz.

Soutěž - Vesnice roku


Poslední změna 14. 03. 2024 13:27:48