Cestovní ruch

m-ark-javoricske-jeskyne-12.jpg
m-ark-kopecek-akce-71.jpg
cykloturistika-lom-brankopy.jpg

Olomoucký kraj je regionem, který svou rozmanitostí dokáže uspokojit i toho nejnáročnějšího návštěvníka. Je vhodným místem pro milovníky hor, cykloturistiky a historických i přírodních památek. Nejvýznamnější z hlediska národopisného je oblast Hané (turistický region Střední Morava), z hlediska aktivního odpočinku pak pohoří Jeseníků (turistický region Jeseníky). Přirozeným centrem regionu je město Olomouc s významnou památkou - sloupem Nejsvětější Trojice, jež je zapsán na seznamu UNESCO. Pro milovníky historie jsou otevřeny brány hradů, zámků, zřícenin a muzeí, sportovcům se nabízí bohatá síť cyklotras či množství sjezdovek. Odpočinout si můžete v několika vyhlášených lázeňských centrech.

Komplexní nabídku kulturních a turistických cílů Olomouckého kraje, tipy na sportovní aktivity a seznam aktuálně pořádaných akcí najdete na Turistickém informačním portále Olomouckého kraje.

Nezapomeňte, že můžete v Olomouckém kraji využít kartu Olomouc region Card, která vás opravňuje v Olomouci, na Střední Moravě a v Jeseníkách navštívit zdarma 75 nejzajímavějších míst.

Foto: archiv OK

Aktuality z cestovního ruchu

27.07.2023 - Seniorské cestování v plném proudu

Stále máme volná místa...

26.06.2023 - Seniorské cestování

Byl spuštěn rezervační systém

19.06.2023 - Seniorské cestování

První výlety se blíží

06.06.2023 - Cyrilometodějská stezka navázala spolupráci se svatoolafskou stezkou

Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje, jejíž členem je také Olomoucký kraj, navázala v květnu spolupráci s asociací rozvíjející Svatoolafskou stezku v Norsku a dalších severských zemích. Do jejího centra – Trondheimu (dříve Nidaros) zamířila delegace, kterou tvořili pracovníci sdružení a zástupci moravských i slovenských krajů.

Cyrilometodějská stezka navázala spolupráci se svatoolafskou stezkou

22.05.2023 - Seniorské cestování

Přípravy seniorského cestování pro rok 2023 jsou v plném proudu.

Kontakty

Mgr. Josef Tetera

vedoucí oddělení cestovního ruchu a vnějších vztahů
Odbor kancelář hejtmana
oddělení cestovního ruchu a vnějších vztahů
   585 508 251 j.tetera@olkraj.cz
Jeremenkova 1191/40a, 77900 Olomouc, patro 4, kancelář: 433


Poslední změna 27. 07. 2023 10:17:11