Pro osoby se zdravotním postižením

Divadelní představení - Centrum sociálních služeb Klíč příspěvková organizace Olomouckého kraje
Olomoucká 24hodinová štafeta na vozíku
Cena hejtmana

Vítejte na stránkách určených nejen pro osoby se zdravotním postižením a jejich blízké. Dozvíte se zde, co dělat a kam se obrátit, jestliže se Vy nebo někdo ve Vašem okolí ocitne v situaci, kdy potřebuje poradit. Naleznete zde odkazy na organizace v Olomouckém kraji, které pracují pro osoby se zdravotním postižením, s civilizačními nebo onkologickými chorobami.

Poradí Vám, kam můžete v Olomouckém kraji vyrazit ve volném čase (Kraj bez bariér), kde lze využít bezbariérovou dopravu.

Seznámíte se zde s dokumenty, které umožňují osobám se zdravotním postižením plnohodnotně se zapojit do běžného života.

V odkazu Aktuality Vás informujeme o kulturních nebo sportovních akcích, které pořádají organizace osob se zdravotním postižením.

Vaše připomínky k obsahu zasílejte na níže uvedený email.

Aktuální informace

08.10.2018 - Kupte si bílou pastelku „umění žít ve tmě“

Ve středu 17. října proběhne u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole již 19. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka. Pastelka bílé barvy připomíná bílou hůl a život zrakově postižených. Bílá hůl není jen symbolem slepoty, ale je především symbolem důstojného života nevidomých a důležitý prostředek na cestě k samostatnosti.

Kupte si bílou pastelku „umění žít ve tmě“

21.09.2018 - Seminář pro pečující

Fond dalšího vzdělávání v rámci projektu Podpora neformálních pečujících II Vás zve na seminář pro pečující osoby, který se uskuteční v Olomouci. Začínáte pečovat? Zvažujete domácí péči o své blízké? Pečujete dlouhodobě, ale máte otázky? Přijďte si pro potřebné informace a povzbuzení.

27.06.2018 - „VIDENIE NEVIDENIA – I VIDENIA“

SONS ČR, z.s. Oblastní odbočka Olomouc ve spolupráci s Regionálním centrem Olomouc Vás srdečně zve na výstavu kreslených vtipů o životě nevidomých. I zrakově postižení dokáží brát svůj handicap s humorem, důkazem toho je i tato výstava v prostorách Regionálního centra Olomouc, Jeremenkova 40b před kavárnou v přízemí. Výstava se koná ve dnech 2. až 28. 7. 2018.

19.06.2018 - FIMFÁRUM - festival tvořivosti a fantazie lidí s postižením i bez

SPOLU Olomouc, z.s. zve děti i dospělé na festival tvořivosti a fantazie FIMFÁRUM, jehož cílem je vytvoření prostoru pro potkávání a vzájemné poznávání lidí s postižením i bez. Festival se uskuteční od pátku 22. 6. 2018 do neděle 24. 6. 2018 v Domě děti a mládeže v Olomouci na Tř. 17. listopadu 47 a v blízkém okolí.

FIMFÁRUM - festival tvořivosti a fantazie lidí s postižením i bez

19.06.2018 - Vernisáž výstavy slabozraké grafičky Markéty Evjákové

SONS ČR, z.s. Oblastní odbočka Olomouc ve spolupráci s Knihovnou města Olomouce – pobočkou Jungmannova Vás srdečně zve v úterý 3. 7. 2018 v 15 hodin na vernisáž výstavy slabozraké grafičky Markéty Evjákové v prostorách pobočky Knihovny města Olomouce na adrese Jungmannova 972/25, Olomouc, hudební doprovod: Martina Michailidisová a Radka Rozkovcová (barokní tance pro zobcové flétny)


RSSarchiv aktualit »

Kontakty

Mgr. Zuzana Hrobařová
KISSoS - Krajský Informační Systém Sociálních Služeb Olomouckého kraje, střednědobé plánování sociálních služeb v Olomouckém kraji
Odbor sociálních věcí
oddělení plánování sociálních služeb
   585 508 244 z.hrobarova@olkraj.cz
Jeremenkova 40b, RCO, 779 11 Olomouc, patro 8p, kancelář: 810


Poslední změna 08. 10. 2018 08:34:14

© Krajský úřad Olomouckého kraje