Třetí den IX. letní olympiády dětí a mládeže byl pro olomoucké barvy zatím nejúspěšnější

27. 06. 2019

Velkou radost udělal Olomouckému kraji gymnasta František Marghold, který během třetího dne letní olympiády dětí a mládeže získal 3 zlaté a 2 stříbrné medaile. Ovládl disciplíny bradla, kruhy a prostná, stříbro vybojoval na hrazdě a na koni na šíř. Mimo jiné byl členem zlatého družstva v gymnastickém víceboji. Ziskem prozatím 5 zlatých a 2 stříbrných medailí je jednoznačně nejúspěšnějším sportovcem výpravy Olomouckého kraje.

Zlatou medaili má také Ayrton Lambertucci v běžeckém závodě na 300 metrů. Stříbro ve středečním programu získala cyklistka Gabriela Bártová v silniční časovce jednotlivců a Matěj Háp v soutěži výškařů.

Bronzovou medaili přidali do sbírky Olomouckého kraje ještě Darina Homoláčová ve skoku do dálky a gymnasta Jan Vachutka v přeskoku.