Slovo hejtmana

Ladoslav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje

Vážení přátelé,

je tady jaro? Zatím jen kalendářní. Vzhledem k vrtochům počasí se možná můžeme „těšit“ i na dubnové sněžení. Ale ty krásné dny, kdy si dáme kafe na zahrádce a kdy se nebudeme muset každé ráno soukat do tlustých zimních bund a těžkých bot, ty už se rychle blíží…

Ať už sněží, nebo se teploty blíží k neuvěřitelné dvacítce, na hejtmanství pořád na něčem pracujeme. V posledních týdnech například na dalším vylepšení zdravotnických služeb i na novinkách ve školství.

O zdravotnictví se bavíme snad každý den. Tedy nejen bavíme, ale hlavně smysluplně posouváme naše vize a plány. Výsledkem je rozšíření záchranářského týmu na Přerovsku, nový preventivní program pro děti Zvedni se ze židle, který připravili odborníci z Krajské hygienické stanice, a dobrou zprávou pro pacienty je otevření dvou nových moderních oddělení v olomoucké fakultní nemocnici. Také jsme schválili nové podpůrné programy v oblasti paliativní péče nebo záměr otevřít vyšší odbornou zdravotnickou školu v Přerově.

Plán na zřízení nové školy pro sestřičky je dobrým „oslím můstkem“ k tématu vzdělávání. Připravujeme další rozšíření oborů, ve kterých bude kraj podporovat nejlepší učně a studenty prostřednictvím stipendií, devíti miliony podpoříme rozvoj vysokých škol v kraji a desítky milionů investujeme do krajských středních škol. Můžou to potvrdit třeba studenti gymnázia v Hejčíně, kteří už si užívají výuku v moderních odborných učebnách a laboratořích.

A jaro? Snad se toho skutečného už brzy dočkáme. A jestli Vás trápí jarní únava, zkuste ji zahnat poslední lyžovačkou v Jeseníkách nebo relaxační procedurou v lázních – máme jich v kraji dost.

Ladislav Okleštěk

hejtman Olomouckého kraje

© Krajský úřad Olomouckého kraje