Slovo hejtmana

Josef Suchánek - hejtman Olomouckého kraje

Vážení přátelé,

po dvouletém půstu letos opět plně nastartovaly aktivity a události v oblasti sportu, kultury, společenského života a dalších. Díky bohu. V oblasti kultury toho Olomoucký kraj nabízí opravdu hodně. Bez omezení můžete opět navštěvovat památky, muzea, divadla, výstavy, koncerty.

Vím moc dobře, že v poslední době máme v hlavách spoustu jiných starostí – válku na Ukrajině a její důsledky, překotné zdražování, inflaci. Může se zdát, že na umění teď není prostor, čas, někdy ani nálada. Přesto vám z vlastní zkušenosti doporučuji udělat si chvilku a za kulturou vyrazit. Bez kultury je náš život smutnější. Mě třeba nedávno zaujala výstava k nářečí ve Vlastivědném muzeu v Olomouci nebo divadelní představení ochotnického spolku z Majetína, resp. Brodku u Přerova. Nejrůznějších kulturních akcí budou letos v našem regionu desítky, proto věřím, že si z bohaté nabídky vybere opravdu každý.

Olomoucký kraj nedávno předal nové Ceny kultury za roky 2020 a 2021. Jde o formu poděkování lidem, kteří se oblasti kultury v našem regionu věnují. Pokud máte stejně jako já pocit, že si takové poděkování naše kultura zaslouží, máte o další důvod navíc za ní vyrazit. Návštěva jakékoli kulturní akce je pro její pořadatele nejlepší odměnou. Tak ji prosím využijte.

Josef Suchánek,
hejtman Olomouckého kraje