Slovo hejtmana

Josef Suchánek - hejtman Olomouckého kraje

Vážení přátelé,

neusnout na vavřínech – to je pořekadlo, které v praxi už mnohokrát dokázalo svoji platnost. A mně se dere na mysl pokaždé, když se mluví o rozvolňování protiepidemických opatření. Je skvělé, že nás čeká normální léto, ještě lepší ale bude, když se nám podaří dobrou epidemickou situaci udržet.

A proto bude potřeba opět vaší spolupráce. Bez ní bychom dnes nebyli tam, kde jsme – počet lidí s koronavirem klesá, očkování běží na plné obrátky, naše děti v závěru školního roku chodí do škol bez omezení a bez roušek, dochází k rozvolňování přísných opatření ve všech oblastech veřejného života. Odvedli jste skvělou práci tím, že jste nařízení epidemiologů respektovali a já vám za to velmi děkuji.

Některá omezení přesto zůstávají – třeba nošení roušek v MHD nebo na místech s větší koncentrací lidí ve vnitřních prostorách. Rád bych vás poprosil o jejich dodržování. Vím, že v létě není ochrana úst nijak příjemná, ale vydržet se dá. Nejde nám přeci jen o to, abychom prožili hezké letní prázdniny, ale celý zbytek roku. Věřím, že je to náš společný cíl.

Josef Suchánek,
hejtman Olomouckého kraje