Slovo hejtmana

Ladislav Okleštěk - hejtman Olomouckého kraje

Vážení přátelé,

většina rodin letos žádné velké dovolené neplánuje – přesto všem doporučuji, aby si na odpočinek týden nebo alespoň prodloužený víkend vyhradili.

Zároveň doporučuji – zůstaňme doma, tedy v Olomouckém kraji. Podpoříme naše hoteliéry, provozovatele restaurací a další podnikatele v cestovním ruchu, na kterých závisí desetitisíce pracovních míst. A hlavně – proč jezdit daleko, když je u nás tak krásně. Od letoška navíc funguje několik novinek, které stojí za to si užít a zažít.

Například zbrusu nová cyklotrasa Ochutnej Moravu, kterou tvoří 91kilometrový okruh kolem Zábřeha. Zavede vás například na Ofčí statek do Brníčka (tady si můžete koupit lahodné ovčí sýry), na Levandulový statek v Bezděkově (kde si můžete odpočinout mezi levandulovými keříky, dát si levandulové speciality a projít se po levandulové stezce), do úžasné Čokoládovny v Troubelicích a na mnoho dalších míst, kde doslova ochutnáte náš kraj. Trasa vede samozřejmě i přes Loštice s Tvarůžkovou cukrárnou a Muzeem Olomouckých tvarůžků.

Kdo rád objevuje historii, může se vypravit do Kostelce na Hané, kde jsme v květnu otevřeli zrekonstruovaný Červený domek. Dlouhá léta v něm bydlel básník Petr Bezruč a právě s jeho životem a tvorbou se můžete v této netradiční expozici seznámit.

Pokud holdujete elektrokolům, upozorňuji na novou síť rychlonabíječek, které jsme ve spolupráci s Moravskoslezským krajem instalovali na mnoho krásných míst v Jeseníkách. Jen v našem kraji jde celkem o 20 nabíječek, ve kterých si můžete úplně zdarma „natankovat šťávu“ do svých byciklů.

Přeji Vám krásné léto a úžasnou dovolenou. A budu rád, když mi o svých prázdninových zážitcích napíšete na e-mail prohejtmana@olkraj.cz. Potěší mě dobré zprávy, ale i připomínky a náměty, co je ještě třeba zlepšit.

 
Ladislav Okleštěk
Hejtman Olomouckého kraje