Slovo hejtmana

Josef Suchánek - hejtman Olomouckého kraje

Dobře dojeďte

Cestuje rádi, nebo jen když musíte? Ať už odpovíte jakkoli, vaše odpověď bude vždycky spojena s dopravou. A s dopravou je velmi úzce provázán i květnový zpravodaj Olomouckého kraje.

Na jeho stránkách se dočtete například to, kde všude bude letos hejtmanství do dopravy investovat – jaké cesty opraví, kolik peněz dá na zajištění dopravní obslužnosti nebo které novinky se v oblasti dopravy plánují.

Chci vám zde popřát, aby vás vaše cesty, které podnikáte, úspěšně dovedly do cíle – bez ohledu na to, jedete-li do práce, do školy nebo třeba na pohodový víkendový výlet. A ať vás také úspěšně do cíle dovedou vaše životní plány a touhy a jdete tím správným směrem.

K cestování můžete využít desítky kilometrů opravených cest, moderní vlaky i autobusy nebo třeba některou z nově postavených cyklostezek, které v posledních letech rostou v kraji jako houby po dešti.

Bohužel nemáme kouzelný proutek, kterým bychom dokázali všechny cesty opravit naráz. Co ale rozhodně máme, je chuť a vůle kvalitu silnic zlepšit. Věřím, že na mnoha místech kraje se o tom už letos přesvědčíte. A na dalších třeba zase příští rok. Tak šťastnou cestu.

Josef Suchánek,

hejtman Olomouckého kraje