Slovo hejtmana

Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje

Vážení přátelé,

ve znamení vepře je tradiční čínský horoskop na rok 2019. Ne že bych věřil horoskopům, ale pokud by vyšlo vše, co souvisí s pověrami starých Číňanů, neměli bychom se vůbec špatně.

Podle čínské astrologie nám totiž letošní rok přinese štěstí a bohatství. Zároveň je prý třeba dbát na promyšlenost toho, co děláme, i na přísnost v oblasti financí. Krajské plány jsme sice podle hvězd, natož těch čínských, opravdu nepřipravovali, ale promyšlené jsou a finanční odpovědnost také budeme dodržovat. Naše vize pro rok 2019 totiž souvisí s důsledným plněním programu, který jsme si stanovili po volbách. Zároveň stejně jako vloni každou korunu z našeho společného rozpočtu otočíme dvakrát, ne-li třikrát, než rozhodneme, kde bude nejprospěšnější.

Rok 2019 bude ale především rokem perné práce – co jsme si předloni naplánovali a vloni nastartovali, se letos rozběhne naplno, ať už jde o péči o silnice, školy, sportoviště, památky a další krajský majetek, o vstřícnější postoj k seniorům, pomoc na vesnicích s kulturními domy či obchody nebo o rozvoj paliativní péče. To je jen malá část úkolů, které před námi stojí. A nejsou to úkoly konečné – potěší mě, když mi budete i nadále dodávat vaše náměty na e-mail prohejtmana@olkraj.cz.

Ale život není jen o práci. Proto Vám do nového roku přeji hlavně osobní pohodu, štěstí a také to nejdůležitější – zdraví. Mějte se hezky a mějte se rádi.

Ladislav Okleštěk

hejtman Olomouckého kraje

© Krajský úřad Olomouckého kraje