Očkování proti onemocnění COVID-19

18. 02. 2021

V Olomouckém kraji probíhá v souladu s celostátní „Strategií očkování“ očkování proti onemocnění COVID-19. Očkování je prováděno na 8 očkovacích místech ve všech nemocnicích v Olomouckém kraji. Do očkování jsou zapojeny také mobilní očkovací týmy.

Očkování je realizováno ve 3 fázích:

  • Fáze IA - očkování nejrizikovějších skupin obyvatelstva – seniorů (80+), seniorů žijících v zařízeních pobytové sociální péče a hospitalizovaných v zařízeních následné a dlouhodobé lůžkové péče a zdravotníků;
  • Fáze IB - očkování prioritních skupin obyvatelstva – osoby s vysokou pravděpodobností těžkého průběhu onemocnění COVID-19, osoby vykonávajících povolání důležitá pro zachování základních funkcí státu;
  • Fáze II - očkování dalších skupin obyvatelstva.

 

Očkování je prováděno na základě rezervace termínu očkování v Centrálním rezervačním systému, ve kterém se od 15. 1. 2021 mohou registrovat osoby starší 80 let, od 1. 2. 2021 i další osoby v souladu s prioritami stanovenými Strategií očkování. Informace o stanovení priorit a podmínek pro provedení očkování jsou uvedeny v přiloženém dokumentu.

Odkaz pro rezervaci termínu na očkování je dostupný zde https://reservatic.com/ockovani.

Aktuální informace k očkování včetně všech schválených dokumentů jsou k dispozici na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/.

Informace o aktuálním stavu očkování v Olomouckém kraji jsou dostupné na webových stránkách https://www.krajpomaha.cz/.

Soubor typu xlsxprioritizace.xlsx(30,8 kB)stáhnout


Poslední změna 18. 02. 2021 09:34:09