Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

24.06.2022 - Lidé mohou naplno využívat další cyklostezku. Má unikátní technické řešení

Investice si vyžádala celkem 32 miliónů korun.

Lidé mohou naplno využívat další cyklostezku. Má unikátní technické řešení

24.06.2022 - Kraj se změnil k hezčímu. Výstava přináší 12 důkazů

Expozice pravidelně mapuje osudy zanedbaných staveb, památek ale i dalších veřejných prostor, které prošly zásadní opravou.

Kraj se změnil k hezčímu. Výstava přináší 12 důkazů

23.06.2022 - Bunkr, tvarůžky nebo nabíječky na kola. Kraj má řadu turistických novinek

Pokud máte pocit, že jste v Olomouckém kraji viděli už úplně všechno, letošní novinky v turistickém ruchu vás rychle vyvedou z omylu.

Bunkr, tvarůžky nebo nabíječky na kola. Kraj má řadu turistických novinek

22.06.2022 - Archeologové pokračují v průzkumu Slavonína. Letos objevili už desítky hrobů

Nejzajímavější nálezy pochází z období takzvaných popelnicových polí z počátku doby železné.

Archeologové pokračují v průzkumu Slavonína. Letos objevili už desítky hrobů

20.06.2022 - Oheň Olympiády dětí a mládeže zapálí stříbrný oštěpař z Tokia Jakub Vadlejch

Na největší multisportovní akci u nás se kvalifikovalo 3539 sportovců a sportovkyň ve dvaceti sportech.

Oheň Olympiády dětí a mládeže zapálí stříbrný oštěpař z Tokia Jakub Vadlejch


Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27