Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

25.02.2020 - Hejtman svolává krizový štáb kvůli hrozbě koronaviru

Kromě pracovníků složek IZS, armády a krajské hygienické stanice se jednání zúčastní také zástupci infekčního oddělení Nemocnice Prostějov.

Hejtman svolává krizový štáb kvůli hrozbě koronaviru

25.02.2020 - Kostelečtí hasiči budou mít novou zbrojnici. Stavba už začala

Hasičárna za zhruba 25 miliónů korun vyroste na okraji města.

Kostelečtí hasiči budou mít novou zbrojnici. Stavba už začala

21.02.2020 - Kraj, ministerstvo i Přerov se dohodly na kompenzacích pro Dluhonice

Náhradou za zvýšenou zátěž z budoucího provozu dálnice D1 u Přerova dostanou Dluhonice až 132 miliónů korun.

Kraj, ministerstvo i Přerov se dohodly na kompenzacích pro Dluhonice

21.02.2020 - Hejtman přijal medailisty. Příští rok bude olympiáda u nás

Sportovci z našeho regionu se přímo do sídla hejtmanství přišli pochlubit celkem pěti medailemi.

Hejtman přijal medailisty. Příští rok bude olympiáda u nás

19.02.2020 - Sportovci se hodí do gala. Dresy vymění za smokingy

Sportovec Olomouckého kraje 2019 bude vyhlášen ve čtvrtek 27. února v Městském domě v Přerově.

Sportovci se hodí do gala. Dresy vymění za smokingy


Poslední změna 18. 07. 2017 11:04:27