Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

19.09.2019 - Ceny životního prostředí ovládl Sluňákov. Jeho ředitel navíc dostal cenu hejtmana

Úspěšný debut mají za sebou Ceny Olomouckého kraje 2019 za přínos v oblasti životního prostředí. Jejich vyhlášení proběhlo ve středu 18. září v prostorách centra ekologických aktivit Sluňákov v Horce nad Moravou.

Ceny životního prostředí ovládl Sluňákov. Jeho ředitel navíc dostal cenu hejtmana

19.09.2019 - Mobilní kancelář navštívila bránu Jeseníků

Vedení kraje tentokrát zamířilo do Šumperka, kde se hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk setkal s občany, podnikateli a studenty gymnázia.

Mobilní kancelář navštívila bránu Jeseníků

19.09.2019 - Hledáme podnikatele, kteří mění svět k lepšímu

Přihlášky do aktuálního ročníku soutěže EY Podnikatel roku je možné podávat do 21. října 2019.

Hledáme podnikatele, kteří mění svět k lepšímu

17.09.2019 - Modernizace záchranné služby pokračuje. Dostala dalších deset sanitek

Sloužit budou na záchranářských stanicích po celém kraji.

Modernizace záchranné služby pokračuje. Dostala dalších deset sanitek

17.09.2019 - „Společně jsme silnější“, zaznělo na Dnu klastrů v Olomouckém kraji

Jak mohou klastry pomoci specializaci regionů, podpořit inovace ve firmách a navázat mezinárodní spolupráce? Klastry, vzájemně propojené firmy a instituce působící v jednom oboru, jsou dlouhodobě podporovány národní vládou i jednotlivými regiony. Jejich podpora kontinuálně roste i ze strany Evropské unie. A tato podpora je oprávněná.

„Společně jsme silnější“, zaznělo na Dnu klastrů v Olomouckém kraji

RSSarchiv aktualit »


Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27

© Krajský úřad Olomouckého kraje