Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

23.09.2020 - Havárie ochromila život v řece Bečvě. Kraj je připraven pomoci

Jakmile budou známy škody, projedná hejtmanství možnosti pomoci postiženým rybářským revírům.

Havárie ochromila život v řece Bečvě. Kraj je připraven pomoci

22.09.2020 - Nové sanitky pro záchranáře. Kraj završil tříletý proces obnovy jejich vozového parku

Moderně vybavené automobily zamíří na základny do Hanušovic, Hranic, Jeseníku, Olomouce, Prostějova, Šternberku, Šumperka a Uničova.

Nové sanitky pro záchranáře. Kraj završil tříletý proces obnovy jejich vozového parku

22.09.2020 - Nejlepší knihovnicí Olomouckého kraje je Lenka Drechslerová

Druhé místo obsadila Kateřina Trundová z knihovny v Protivanově. Třetí skončila Libuše Veselková, která působí v knihovně v Medlově.

Nejlepší knihovnicí Olomouckého kraje je Lenka Drechslerová

21.09.2020 - Kraj propojí školy a firmy. Uspěl na národní úrovni

V rámci Česka byl záměr olomouckého hejtmanství hodnocen jako jeden z nejlepších.

Kraj propojí školy a firmy. Uspěl na národní úrovni

21.09.2020 - Hasiči i záchranáři se mohou těšit. V Prostějově vyroste nová základna

Prvními dvěma milióny korun přispěje Olomoucký kraj na plánovanou stavbu nové základny hasičů a záchranné služby v Prostějově. Peníze půjdou konkrétně na pořízení projektové dokumentace.

Hasiči i záchranáři se mohou těšit. V Prostějově vyroste nová základna


Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27