Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

18.06.2021 - Cyrilometodějská stezka nabízí stovky kilometrů nezapomenutelných zážitků

Teď navíc získala certifikát Kulturní stezka Rady Evropy.

Cyrilometodějská stezka nabízí stovky kilometrů nezapomenutelných zážitků

16.06.2021 - Kraj ocení společensky odpovědné firmy i živnostníky

Zájemci o účast v soutěži se mohou hlásit do 15. září.

Kraj ocení společensky odpovědné firmy i živnostníky

15.06.2021 - Kraj podpoří unikátní projekt digitální historie

V rámci digitalizace sbírek by mělo Vlastivědné muzeum Olomouc získat více než 70 tisíc sbírkových předmětů ve virtuální podobě.

Kraj podpoří unikátní projekt digitální historie

14.06.2021 - Za starý mobil dostanete knížku. Začíná nový ekologický projekt

Podrobnější informace a pravidla naleznou zájemci na webu www.odlozmobil.cz.

Za starý mobil dostanete knížku. Začíná nový ekologický projekt

11.06.2021 - Kraj pomůže 150 sociálním službám

V dotačním titulu, který se zabývá sociální oblastí, rozdělí hejtmanství 40 miliónů korun.

Kraj pomůže 150 sociálním službám


Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27