Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

17.05.2019 - Zlaté kříže pro dárce krve. Z rukou hejtmana Olomouckého kraje

Ocenění dárci převzali ve čtvrtek 16. května v prostorách Klášterního Hradiska v Olomouci.

Zlaté kříže pro dárce krve. Z rukou hejtmana Olomouckého kraje

17.05.2019 - Hejtmanova kancelář zaparkovala v Hranicích

Podobně jako před měsícem ve Šternberku čekala na hejtmana a jeho náměstky beseda s podnikateli, studenty a hlavně s občany města.

Hejtmanova kancelář zaparkovala v Hranicích

16.05.2019 - Odměna pro vítěze: keramická popelnice

Nejlépe třídí odpad lidé v Ostružné, Majetíně, Litovli a Olomouci.

Odměna pro vítěze: keramická popelnice

15.05.2019 - V regionu vyrostou díky dotaci kraje nová dětská dopravní hřiště

Hejtmanství na jejich vybudování a také na obnovu stávajících výukových areálů v celém regionu uvolnil více než 4,6 miliónu korun.

V regionu vyrostou díky dotaci kraje nová dětská dopravní hřiště

14.05.2019 - Tohle číslo přinese štěstí a oholí hejtmana

Pokud se do 31. května 2019 podaří nastřádat i s hejtmanovým násobením celkem 300 tisíc korun, Ladislav Okleštěk si oholí knír.

Tohle číslo přinese štěstí a oholí hejtmana

RSSarchiv aktualit »


Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27

© Krajský úřad Olomouckého kraje