Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

15.11.2019 - Průtah Libinou je další v řadě silnic, které letos kraj opravil

Více než tři kilometry dlouhý úsek prošel rekonstrukcí za zhruba 56 miliónů korun.

Průtah Libinou je další v řadě silnic, které letos kraj opravil

14.11.2019 - Náměstek Horák diskutoval se studenty uničovského gymnázia

Besedy u příležitosti 30. výročí sametové revoluce se ve středu 13. listopadu zúčastnil náměstek hejtmana Dalibor Horák. Akce proběhla na gymnáziu v Uničově.

Náměstek Horák diskutoval se studenty uničovského gymnázia

14.11.2019 - Plavby Olomouc představily dlouho očekávanou novinku - Ološlap pojmenovaný po zesnulém hrdinovi

Ološlap II Žánek bude veřejnosti slavnostně odhalen v pátek 15. 11. v 17.00 na Dolním náměstí, kde mají Plavby Olomouc svůj tradiční Olopunč.

Plavby Olomouc představily dlouho očekávanou novinku - Ološlap pojmenovaný po zesnulém hrdinovi

13.11.2019 - Maraton otvírání nových silnic pokračuje

Opravenou vozovku mají v Radslavicích na Přerovsku. Rekonstrukce téměř třináct set metrů dlouhého úseku přišla kraj na zhruba 52 miliónů.

Maraton otvírání nových silnic pokračuje

13.11.2019 - Olomoucká Kašpárkova říše oslaví v lednu 100 let

Loutkářský soubor vznikl v roce 1920 a funguje nepřetržitě dosud. Od roku 1973 pořádá každé dva roky nesoutěžní přehlídku amatérských loutkářů z České republiky Čechova Olomouc. V listopadu proběhl její 24. ročník.

Olomoucká Kašpárkova říše oslaví v lednu 100 let

RSSarchiv aktualit »


Poslední změna 18. 07. 2017 11:04:27

© Krajský úřad Olomouckého kraje