Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

09.04.2021 - Školy znovu ožívají, návrat čeká hlavně žáky prvního stupně

Souhrnné informace najdou zájemci na webu Olomouckého kraje a na stránkách KRAJPOMAHA.cz.

Školy znovu ožívají, návrat čeká hlavně žáky prvního stupně

09.04.2021 - V pondělí se opět rozjedou všechny autobusy

Rozsah dopravních služeb bude stejný jako před vyhlášením nouzového stavu. Dojde především k obnovení všech školních spojů.

V pondělí se opět rozjedou všechny autobusy

08.04.2021 - Kotlíkové dotace nekončí. Kraj podpoří i nové žadatele

Celkově hejtmanství plánuje rozdělit z Operačního programu Životní prostředí desítky miliónů korun.

Kotlíkové dotace nekončí. Kraj podpoří i nové žadatele

07.04.2021 - Má to smysl. Tříděním odpadu ušetřili lidé ropu, CO2 a kuchyňské myčky

V přepočtu na obyvatele odevzdal každý člověk v Olomouckém kraji zhruba čtyři kilogramy vysloužilých elektrospotřebičů.

Má to smysl. Tříděním odpadu ušetřili lidé ropu, CO2 a kuchyňské myčky

06.04.2021 - Hejtmanství podpořilo prorodinné aktivity i prevenci kriminality

Cílem všech projektů je uskutečnění aktivit, které zlepší život v kraji, mezilidské vztahy i soužití mezi jednotlivými skupinami obyvatel.

Hejtmanství podpořilo prorodinné aktivity i prevenci kriminality


Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27