Přejít k hlavnímu obsahu

Vedení Olomouckého kraje uctilo památku obětí javoříčské a zákřovské tragédie

72. výročí tragédie v Javoříčku a Zákřově si v sobotu 29. dubna 2017 připomenuli zástupci Olomouckého kraje.

Obětem nacistické zvůle, kvůli které na samém sklonku II. světové války přišly o život desítky nevinných lidí, se v rámci pietních aktů přímo u památníků v obou obcích poklonil hejtman Ladislav Okleštěk a jeho náměstci Jiří Zemánek a Pavel Šoltys.