Výstava: Jsem sestra

Datum07.-31. 01. 2020
Místo konáníGalerie Šantovka, Olomouc
OrganizátorSpolek vysokoškolsky vzdělaných sester

Pocta náročné profesi všeobecné sestry. To je ve zkratce základní cíl výstavy fotografií Jindřicha Štreita s názvem Jsem sestra, která bude mít premiéru od 7. ledna do 31. ledna 2020 v olomoucké Galerii Šantovka. Putovní expozice, jejíž vznik inicioval Spolek vysokoškolsky vzdělaných sester, je hlavní českou akcí v rámci celosvětové kampaně Nursing Now, která v květnu příštího roku vyvrcholí připomínkou 200. výročí narození zakladatelky moderního ošetřovatelství Florence Nighingale.

Jindřich Štreit fotografoval sestry v reálných pracovních situacích po dobu od května do července 2019. Na různých klinikách a odděleních Fakultní nemocnice Olomouc, Nemocnice Šternberk, Vsetínské nemocnice a v Hospicu Sv. Lukáše v Ostravě. Vzniklo více než čtyři tisíce snímků, z nichž pořadatelé vybrali na výstavu 24 fotografií.

Výstava fotografií Jindřicha Štreita je hlavní akcí české účasti na kampani Nursing Now. Globální projekt pod hlavičkou The International Council of Nurses a World Health Organisation má zviditelnit význam sester, podpořit jejich vliv a maximalizovat jejich přínos pro společnost.

Vernisáž se uskuteční v úterý 7. ledna 2020 ve 14 hodin za účasti autora, zástupců partnerů, studentů a představitelů vysokých a středních škol s výukou pro povolání sestry, dále zaměstnanci nemocnic a členové vedení Olomouckého kraje. Garantem výstavy je Spolek vysokoškolsky vzdělaných sester.

Výstava: Jsem sestra


Poslední změna 18. 12. 2019 18:11:32