Vyhraje loutkové divadlo, lidová kultura, festival nebo památka? Hlasujte o cenách kultury

21. 03. 2024

Po celý březen můžete svým hlasováním rozhodnout o tom, kdo získá Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury za rok 2023. Přehled nominovaných osobností a počinů najdou zájemci na www.cenykraje.cz.

„Letos mohou lidé volit z pěti nominací. Je mezi nimi Loutkové divadlo Starost, znovuotevření Arcidiecézního muzea a Zdíkova paláce, Červený kostel jako místo kultury, setkávání a vědění, Festival filharmonie Olomouc nebo paní Hana Pospíšiliková, která se zasazuje o sjednocení a rozvoji hanácké tradiční lidové kultury a folklorismu,“ uvedl Jan Žůrek, krajský radní pro oblast kultury.

Právě Cena veřejnosti je jednou z kategorií, ve kterých se ocenění udělí. Svým hlasem mohou lidé rozhodnout prostřednictvím internetové ankety na výše uvedené webové stránce. Vítěze ostatních kategorií vyhlásí krajské zastupitelstvo. Na slavnostním předávání 18. dubna v Červeném kostele obdrží vítězné osobnosti od zástupců kraje umělecké dílo keramičky Anny Dvořákové z ateliéru Stika ceramics.

Ceny za přínos v oblasti kultury vyhlašuje Olomoucký kraj od roku 2006. Za tu dobu vyznamenal řadu osobností i významných kulturních počinů napříč celým regionem. Loňská cena veřejnosti putovala zámku Skalička.

Vyhraje loutkové divadlo, lidová kultura, festival nebo památka? Hlasujte o cenách kultury


Poslední změna 02. 04. 2024 08:41:26