Vychází únorové číslo krajského měsíčníku

19. 02. 2024

Další vydání měsíčníku Olomouckého kraje je na světě. Je především o síle spolupráce mezi krajem a vesnicemi, hlavním tématem je totiž regionální rozvoj. Co se v čísle dozvíte? Například to, jaká je spolupráce mezi krajem a vesnicemi. Letos obcím pomohou desítky milionů korun z krajských dotací. Podporu venkova a její konkrétní projekty přibližuje, v rozhovoru na straně tři, náměstek hejtmana pro tuto oblast Jan Šafařík.

Připraveny jsou pro vás i další důležité informace. Dočtete se například o nové přístavbě a technice pro olomoucké hasiče, o opravě silnic nižších tříd, o projektech, kde kraj šetří peníze i přírodu nebo o nových volných místech na středních školách.

Na straně devět si můžete přečíst rozhovor s Martinem Brnou, vystudovaným stavařem, který vyměnil rýsovací prkno za obuvnické šídlo a rozhodl se šít boty. Jedny vyrobil i pro prezidenta České republiky Petra Pavla.

Pro zdatné luštitele jsme připravili tradiční sudoku a křížovku. Nově zde máme také něco pro naše nejmenší občany. Nechybí ani zajímavá anketa a pravidelné cestovatelské tipy – tentokrát vás pozveme na zříceninu hradu Edelštejn.

Vychází únorové číslo krajského měsíčníku
Soubor typu pdfměsíčník - únor 2024(2,8 MB)stáhnout


Poslední změna 23. 02. 2024 15:18:36