V Jeseníku včera odstartoval Závod míru

Norský mladík Soren Warenskjold včera ovládl úvodní prolog letošního Závodu míru U23 Grand Prix Jeseník. Trať v Jeseníku dlouhou 3,4 kilometru zvládl za 4:01 a druhého v pořadí Alexe Vogela ze Švýcarska porazil o 5 vteřin, o další dvě vteřiny byl pomalejší třetí Kévin Vauquelin z Francie. Nejlepší z českých reprezentantů byl na 28. místě Mathias Vacek. Všem cyklistům na stupních vítězů osobně gratuloval také náměstek hejtmana Olomouckého kraje Michal Zácha.

Závod míru je letos rozvržen do 4 etap s průjezdem přes zákoutí a vrcholy Jeseníků, s atraktivním dojezdem přímo na horní stanici přečerpávací nádrže Dlouhé Stráně. Vede regionem Jesenicka a Zlatohorska, kde jsou připraveny atraktivní horské prémie Rejvíz, Skřítek, Ramzovské sedlo a rychlostní prémie Lázně Lipová a Priessnitz. Závod je nejvýznamnější mezinárodní akcí pro mladé závodníky v silniční cyklistice v kategorii do 23 let.

Výsledky a další fotografie najdete zde.