Přejít k hlavnímu obsahu

Slovo hejtmana

Hezké léto ve zdraví

Nemocné tělo potřebuje lékaře, nemocná duše přítele, říká stará moudrost. Ideální je asi oboje – mít za přítele lékaře. Jenže to se hned tak někomu nepodaří. Pro všechny ostatní je tady fungující zdravotnictví.

Aby nedošlo k mýlce – Olomoucký kraj žádné ordinace neprovozuje a ani to dělat nemůže. Co ale může, je pomáhat jinak – hejtmanství například zřizuje zdravotnickou záchrannou službu, takže jsme jí nakoupili nové sanitky a stavíme další výjezdové základny pro záchranáře.

Přispíváme na provoz pohotovostí během svátků, finančně vypomáháme aplikaci Záchranka a čerstvě také dotujeme lékaře a zubaře, kteří chtějí studovat, a hlavně pracovat v našem kraji. Výrazně jsme dopomohli tomu, aby v Jeseníku vzniklo mamografické pracoviště. Je toho ještě mnohem víc, o čemž se přesvědčíte v aktuálním vydání krajského zpravodaje.

Přeji vám, aby na vás žádná nemoc nemohla, a pokud ano, tak aby zase rychle odešla. Kromě nemoci jediné, která podle Boženy Němcové ani vyléčit nejde – lásky. Ta ať se vás drží zuby nehty.


Ladislav Okleštěk,

hejtman Olomouckého kraje