Pozvánka na online seminář Antisemitismus není názor. Dezinformace, konspirace a hate speech na českém internetu

16. 06. 2021

Antisemitismus není názor. Dezinformace, konspirace a hate speech na českém internetu
17. 6. 2021 od 13:00.

Obecně prospěšná společnost Civipolis si Vás a Vaše kolegy dovoluje pozvat na online seminář věnovaný dezinformacím, konspiračním teoriím a nenávistným projevům na internetu, zejména sociálních médiích, jež budou představeny na příkladu současného antisemitismu.

Seminář povedou:
Mgr. Radomir Sztwiertnia (Civipolis, o.p.s)
Mgr. Miroslav Libicher (Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Univerzity Palackého)
Mgr. Petra Vytejčková (In IUSTITIA o.p.s., Kalibová & Vytejčková, spolupracující advokátky).

S rozmachem sociálních médií, jako např. Facebook a Twitter, sledujeme nebývalý nárůst intolerance, diskriminace a nenávisti v online prostředí. Internetem se rovněž šíří falešné zprávy a různé konspirační teorie, jež narušují společenskou soudržnost, oslabují důvěru v tradiční instituce a demokratické zřízení. Dokonce jsme svědky nárůstu antisemitismu, jež jsme donedávna mohli považovat za okrajový problém naší společnosti.

Odkud se berou dezinformace a konspirační teorie. Jaké jsou motivace těch, kteří je šíří. Kdy jsou šíření antisemitismu a jiné nenávistné projevy trestným činem? A jak lze proti antisemitismu a jiným formám diskriminace a intolerance ve veřejném prostoru, a zejména na internetu, bojovat?

Přihlásit se můžete prostřednictvím online formuláře, a to nejpozději do pondělí 15. 6. včetně. Odkaz na online přenos obdržíte po registraci na vámi uvedený e-mail.

Pozvánka
Soubor typu pngPozvánka(452,3 kB)stáhnout


Poslední změna 16. 06. 2021 06:10:56