V Plumlově uctili památku padlých a vzdali hold válečným veteránům
U pomníku obětí první a druhé světové války na Tyršově náměstí v Plumlově se v sobotu 13. června uskutečnil pietní akt věnovaný památce padlých a odkazu válečných veteránů. Zástupci veřejné správy, armády, veteránských organizací i široké veřejnosti položili květiny jako výraz úcty vůči těm, kteří obětovali své životy za svobodu a bezpečí naší země. Za Olomoucký kraj se účastnil hejtman Ladislav Okleštěk.
Pietní setkání navázalo na dvoudenní akci válečných veteránů v Kempu Žralok. Její součástí byl také křest nového videoklipu k písni „S hrdostí na rukávu“, která je věnována památce českých vojáků padlých ve službě doma i při zahraničních misích.
Akce připomněla nejen oběti válečných konfliktů minulosti, ale také službu a nasazení novodobých veteránů, kteří se podílejí na ochraně bezpečnosti a demokratických hodnot.