Přejít k hlavnímu obsahu

Paliativní péče v centru pozornosti. Fórum otevřelo důležitou diskusi

Zástupci zdravotních a sociálních služeb, samospráv, neziskových organizací i odborné veřejnosti se v pátek 12. června v Sociálních službách pro seniory v Zikově ulici sešli na Odborném fóru paliativní péče v Olomouckém kraji.

Hlavním tématem setkání byly otázky, zda jsou odborná i laická veřejnost dostatečně informovány o možnostech paliativní péče a jak zlepšit spolupráci mezi jednotlivými aktéry. Fórum uspořádal Olomoucký kraj, který na místě zastupovali náměstci hejtmana Martin Škurek a Vladimír Lichnovský, ve spolupráci s Hospicem na Svatém Kopečku.

Program nabídl aktuální data a trendy v oblasti paliativní péče. Následná moderovaná diskuse otevřela témata dostupnosti služeb, komunikace s pacienty a jejich rodinami i potřeby větší osvěty. Cílem setkání bylo sdílení praktických zkušenosti a hledání konkrétních kroků, které povedou ke zkvalitnění péče o pacienty s nevyléčitelným onemocněním.