Přejít k hlavnímu obsahu

Olomoucká štafeta na vozíku spojila stovky lidí napříč světy

Smetanovy sady v Olomouci se v pátek 12. června staly dějištěm už 14. ročníku Olomoucké štafety na vozíku. Tradiční sportovně-kulturní a osvětová akce nabídla veřejnosti jedinečnou příležitost vyzkoušet si jízdu na mechanickém vozíku a alespoň na chvíli poznat každodenní realitu lidí s tělesným handicapem.

Do dvanáctihodinové výzvy se zapojily stovky účastníků všech věkových kategorií, kteří společně překonávali vytyčenou dvěstěpadesátimetrovou trasu. Za Olomoucký kraj se štafety na vozíku účastnili náměstci hejtmana Monika Hryzbilová a Svatopluk Binder.

Akci uspořádal Spolek Trend vozíčkářů Olomouc ve spolupráci s dalšími partnery. Vedle samotné štafety byl připraven také kulturní program s koncerty a vystoupeními. Hlavním poselstvím celého dne se stalo propojení světa lidí s handicapem a široké veřejnosti.