Přejít k hlavnímu obsahu

Obnovená Prelátská zahrada na Klášterním Hradisku se otevírá veřejnosti

V areálu Klášterního Hradiska v Olomouci byla ve čtvrtek 11. června otevřena zrekonstruovaná Prelátská zahrada, která je součástí národní kulturní památky a nově bude věnována válečným veteránům.

Projekt obnovy vrátil historickému prostoru jeho barokní podobu a zpřístupnil zahradu veřejnosti v rámci komentovaných prohlídek a speciálních kulturních akcí, z nejbližších je to například 13. a 14. června Víkend otevřených zahrad.

Návštěvníci tady najdou obnovené opěrné zídky, dvě kašny, dřevěné pergoly, upravenou zeleň i unikátní výhledy na jedinečný areál bývalého kláštera a také objekt bývalé márnice, který v současnosti slouží jako muzeum.

Slavnostního otevření Prelátské zahrady při Vojenské nemocnici Olomouc se účastnili náměstci hejtmana Irena Blažková a Pavel Jelínek.