Hasiči v Olomouci získali nové garáže
Na centrální stanici Hasičského záchranného sboru v Olomouci byly ve středu 17. září slavnostně otevřeny nové dvoupodlažní garáže pro výjezdovou techniku. Objekt přináší 24 parkovacích míst pro vozidla do 3,5 tuny a také nové skladovací prostory pro vybavení a materiál.
Výstavba objektu začala v roce 2024 a celkové náklady činily 16 milionů korun. Většina byla hrazena z rozpočtu Olomouckého kraje, dva miliony korun poskytl stát.
Slavnostního otevření se zúčastnil hejtman Ladislav Okleštěk, ředitel HZS Olomouckého kraje Karel Kolářík a zástupci dodavatelské firmy.
Součástí akce bylo i předání repasované výjezdové techniky obcím a jednotkám požární ochrany v kraji. Vozidla dosud sloužila profesionálním hasičům a nyní pomohou dobrovolným jednotkám při zajištění bezpečnosti v regionech.