Obec Seloutky si připomněla 700 let
Obec Seloutky na Prostějovsku si v sobotu 16. srpna připomněla 700 let od první písemné zmínky. Oslavy odstartovalo slavnostní setkání před novým obecním úřadem, kde byla odhalena pamětní deska k dokončené revitalizaci návsi. Na akci za Olomoucký kraj zavítal hejtman Ladislav Okleštěk.
Po slavnostním průvodu a položení věnce u pomníku T. G. Masaryka pokračoval program na hřišti. Kromě vystoupení folklorních souborů Hanačka a Vřesovanka nechyběly atrakce pro děti ani večerní zábava se skupinou Reflexy.
Seloutky byly poprvé zmíněny roku 1325 za vlády Jana Lucemburského. Dnes obec, která patří mezi nejstarší na Plumlovsku, žije bohatým společenským i kulturním životem. Revitalizace návsi, dokončená v minulém roce, přinesla nové dlažby, mobiliář, květinové záhony i zahradní jezírko.