Olomoucký kraj získal cenu za Olympiádu dětí a mládeže

07. 10. 2022

Ani Olomoucký kraj neodešel z letní Olympiády dětí a mládeže s prázdnou. Zatímco mladí sportovci vybojovali letos v létě téměř sedm set medailí, hejtmanství teď získalo cenu za Nejlepší sportovní projekt. Ocenění si kraj převzal v rámci Sport Alive Awards, které vyhlašuje organizace Sport Alive. Ve stejné kategorii kraji konkurovala Příbram, Ostrava a dalších sedm projektů.

„Ocenění beru jako velké poděkování lidem, kteří se na pořádání letní olympiády v Olomouckém kraji podíleli. Pořadatelství takové akce je náročné na organizaci, koordinaci a pro organizátory i náročnou sportovní disciplínou. O finanční náročnosti nemluvě,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Letní Olympiáda dětí a mládeže se uskutečnila v Olomouckém kraji na konci června. Hejtmanství ji pořádalo ve spolupráci s Českým olympijským výborem. Do kraje přijely zhruba čtyři tisíce sportovců.

Kraj dokázal, že náročnou sportovní akci uspořádat umí. Neobešlo by se to ale bez spousty pracovitých lidí a dobrovolníků. Všem patří velké poděkování a uznání. Cena, kterou kraj získal, náleží také jim,“ dodal Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sportu. 

Kraj získal cenu za Olympiádu dětí a mládeže
Kraj získal cenu za Olympiádu dětí a mládeže


Poslední změna 07. 10. 2022 08:15:24