Olomoucký kraj spojí síly s Palackého univerzitou. Vysadí stromy a uklidí zahrady

16. 10. 2023

Zaměstnanecký dobrovolnický den připravil na pátek 20. října Olomoucký kraj ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci (UP). Je to vůbec poprvé, co bude hejtmanství a vysoká škola na této akci spolupracovat.

„Dobrovolnický den se v rámci svého pilotního ročníku zaměřuje na udržitelnost a zlepšení klimatu v regionu. Konkrétně půjde například o výsadbu stromů a úklid nebo úpravu veřejné zeleně,“ uvedl Lubomír Baláš, ředitel Krajského úřadu Olomouckého kraje.

Dobrovolníci z krajského úřadu a univerzity se vydají do několika míst Olomouckého kraje. Pomáhat budou s přípravou na zimní sezónu v Zoo Olomouc, v lesích u Mírova a Mutkova vysadí stromky, s péčí o veřejnou zeleň pomůžou na Výstavišti Flora Olomouc. Krajští zaměstnanci vysadí stromky také v polesí Valšovice, které spadá do majetku Olomouckého kraje. Další lidé vyrazí pomáhat s budováním nové komunitní zahrady Hospice na Svatém Kopečku.

Univerzita dobrovolnictví svých studentů a zaměstnanců dlouhodobě podporuje. „Považujeme to za jednu z důležitých a velmi přínosných aktivit, jimiž můžeme naplňovat třetí roli univerzity, kdy vysoké školy pozitivně působí na společnost. Jsme rádi, že můžeme i touto akcí přispět ke zlepšení životního prostředí ve městě a regionu, v němž naše univerzita působí,“ uvedla Andrea Hanáčková, prorektorka pro komunikaci a studentské záležitosti UP.

20. říjen se po celém světě připomíná jako Den stromů, proto je tato dobrovolná akce, spojená se sázením stromů a péči o zeleň, naplánovaná právě na tento den.

Olomoucký kraj spojí síly s Palackého univerzitou. Vysadí stromy a uklidí zahrady, foto ilustrační


Poslední změna 16. 10. 2023 11:25:02