Olomouc (o)žije

Datum25. 06. 2022
Místo konáníOlomouc

Chystá se druhý ročník největšího hudebního festivalu v Ulicích, co kdy Olomouc zažila.

Vzpomínáte na město plné hudebníků loni 4.6. těsně po karonavirové epidemii, kdy město zaplavilo přes 60 kapel, sólistů a buskerů? Tak letos si tento zážitek budete moct vychutnat zcela bez omezení.

Organizátoři se pro letošní rok rozhodli posunout termín konání festivalu na sobotu 25.6. a věří, že posunou i zážitek, který návštěvníky čeká.

- od 17:00 vystoupí na „balkónu“ kapucínského kostela olomoučtí JUMPING DRUMS, kteří předvedou svou bubenickou show

- od 18:00 se potom rozehrají místa před Olomouckými hospodami, bary a kavárnami v centru města. Hlavním dějištěm bude Náměstí republiky, Horní náměstí, Dolní náměstí a všechny přilehlé ulice.

„Máme radost, že se loni hudebníkům akce líbila a mají chuť se v tomto roce znovu zapojit a vytvořit pohodovou večerní atmosféru v centru města. Bez jejich nadšení by se festival nekonal. Navíc jich letos bude dokonce ještě víc než loni. Účast už přislíbilo na 70 hudebních těles, nebude chybět ani populární Triangl Band, který loni roztančil Horní náměstí. Návštěvníci se mohou těšit na pohodovou muziku v podání nejen olomouckých kapel a umělců. Ve městě bude znít folklór, populární hudba, blues, rock, folk, vokální tělesa, harfa, kytary, smyčcové nástroje, saxofony, akordeón, trumpety, zkrátka každý si přijde na své. Chybět nebudou ani vystoupení tanga nebo flamenca. Jedná se opravdu o žánrově pestrý festival, na kterém všichni umělci budou hrát bez nároku na honorář pro radost obyvatelům města. Jediným honorářem bude příspěvek umělcům „do klobouku“, energie a radost posluchačů. Loni byli lidé velice štědří, věříme, že letos hudebníky opět štědře do klobouku podpoří. Ti to totiž stejně jako podniky po dlouhé koronavirové pauze potřebují. Vyzýváme také úplně všechny čtenáře - hudebníky, ať vezmou své nástroje a spontánně se s hraním přidají. Naším snem je vytvořit si u tady u nás v Olomouci na jeden večer takovou atmosféru, za kterou mnoho z nás cestuje do jih Evropy. Loni k tomu bylo krásně našlápnuto. Děkujeme všem hudebníkům, kteří do toho jdou společně s námi. I v letošním roce se bude moct kdokoliv spontánně zapojit prostřednictvím tzv. HAPPY POINTS, na kterých si bude možné vyzpívat pivo, zmrzlinu a další občerstvení. Ne HAPPY POINTS se nečekají žádné profesionální výkony, jen snaha a dobrá nálada. Máme radost, že se hudebníci i podniky do tohoto festivalu mají chuť zapojit, udělat něco pěkného pro obyvatele a děkujeme městu Olomouc za velkou podporu při pořádání akce, které je také jejím partnerem,“ říká za organizátory Štěpán Havran.

Aktuální informace ohledně festivalu můžete sledovat na FB stránce Olomouc žije.

Olomouc (o)žije


Poslední změna 20. 05. 2022 08:32:50