Obyvatelé vesnic ušetří při cestě do krajské metropole

19. 03. 2024

Od začátku března byla v Integrovaném dopravním systému Olomouckého kraje zavedena technická zóna číslo 710. Díky ní mají cestující dojíždějící do Olomouce příměstským autobusem nebo vlakem, možnost ušetřit za jednu jízdu i více než 10 korun. Jedinou podmínkou je, že nepřestupují na spoje městské hromadné dopravy.

„Reagujeme tímto krokem na podněty cestujících, kteří dojíždí do Olomouce za prací a nevyužívají městskou hromadnou dopravu, nebo kteří Olomoucí jen projíždí a cílem jejich cesty je jiné město nebo obec. Zvýhodňujeme tak cenu jízdného těm cestujícím, kteří nevyužívají služeb dopravního podniku města Olomouce,“ řekl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Cestující v příměstských spojích teď mají nově možnost výběru, zda si pro svou cestu do Olomouce zvolí jízdenku s možností přestupu na MHD nebo jim bude stačit jízdenka nepřestupní za příznivější cenu. „Pokud si cestující zakoupí jízdenku v mobilní aplikaci MobilOK_new, bude ho stát cesta do krajské metropole ještě méně,“ vysvětlila Kateřina Suchánková, ředitelka KIDSOK.

Například při cestě z Velkého Týnce nedaleko nákupního centra Olympia do Olomouce si tak bude moct dospělý pasažér koupit jízdenku se zónu 710 a 76 Velký Týnec za 21 korun, případně v elektronické formě přes aplikaci dokonce za 18 korun. Pokud by cestující potřeboval v Olomouci využít MHD, zakoupí si místo zóny 710 jízdenku se zónou 71. Ta vyjde v papírové podobě na 32 korun, v elektronické je o dvě koruny levnější. Samostatná jízdenka na městskou hromadnou dopravu stojí v Olomouci dvacet korun.

Podle platných ceníků jednotlivých tarifních zón je finanční úspora díky novince výrazná také pro držitele časových jízdenek. Pravidelně dojíždějící cestující tak mohou ušetřit ještě více. Změna se totiž týká všech druhů jízdenek IDSOK, vyjma KOMBI ZÓN a síťového jízdného.

Více informací naleznete na webových stránkách idsok.cz.

Obyvatelé vesnic ušetří při cestě do krajské metropole
Obyvatelé vesnic ušetří při cestě do krajské metropole


Poslední změna 19. 03. 2024 12:16:26