Obrovská úleva pro řidiče i obyvatele Přerova. Začne stavba chybějící části dálnice

08. 12. 2022

Po dlouhých dvaceti letech se u Přerova může začít stavět chybějící úsek dálnice D1. Podstatně se tak ulehčí život obyvatelům Přerova i řidičům, kteří dosud musí přes město projíždět. O vydání patřičných dokumentů se zasadil také Olomoucký kraj.

„Dálnice D1 je klíčovou dopravní tepnou nejen našeho regionu. Se stavbou její chybějící části u Přerova se podle všeho začne ještě letos. Jsem rád, že chybějících 10 kilometrů může propojit v horizontu tří let páteřní komunikaci napříč celou Českou republikou,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Dostavbu D1 u Přerova komplikovaly rozpory o dostavbu silnice. Byť jde o projekt v kompetenci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), spolupracuje na něm i Olomoucký kraj. Zástupci hejtmanství například vedli desítky jednání s představiteli ministerstev, ŘSD i se zástupci občanů a řešili, jak začátek stavby D1 co nejvíce urychlit.

Těší mě, že naše dlouhodobé vysvětlování a jednání padlo na úrodnou půdu. Ministr dopravy byl i díky našim opakovaným setkáním o celé věci detailně informován a věděl, jak moc nás tlačí čas. Jsem rád za celý Přerov i Olomoucký kraj, že se těch posledních zhruba deset kilometrů bude moci začít konečně budovat,“ dodal Michal Zácha, náměstek Olomouckého kraje pro oblast dopravy.

Obrovská úleva pro řidiče i obyvatele Přerova. Začne stavba chybějící části dálnice


Poslední změna 08. 12. 2022 17:50:32