Nejlepší knihovnicí Olomouckého kraje je Květoslava Havlíčková

14. 10. 2019

Obecní knihovna ve Vikýřovicích bývá v půjčovní dny plná dětí, které si tu kreslí, hrají na počítačích nebo prostě jen čtou. Pro knihy či na nejrůznější přednášky sem chodí i jejich rodiče a místní senioři. Všechny láká přátelská a pohodová atmosféra, kterou tady už šestnáctým rokem vytváří knihovnice Květoslava Havlíčková. Ta za to v pátek 11. října získala titul Nejlepší neprofesionální knihovník Olomouckého kraje 2019.

V první řadě mě vítězství překvapilo, v té druhé moc potěšilo. Všichni se snažíme dát do této práce co nejvíc ze sebe a myslím, že se nám to daří,“ řekla po vyhlášení výsledků Květoslava Havlíčková.

Druhé místo obsadily Hana Slabá z místní knihovny Horní Moštěnice a Pavla Žáčková z obecní knihovny v Bystročicích. Třetí skončila Anna Honelová z obecní knihovny v Újezdu. Anketa, kterou vyhlašuje Vědecká knihovna v Olomouci, proběhla v regionu potřetí. Nominován mohl být pracovník jakékoliv knihovny, která sídlí na území kraje a jejíž provozní doba pro veřejnost nepřesahuje patnáct hodin týdně.

Velmi si vážím práce knihovníků. Věnují jí všechen volný čas, jsou nápadití a dávají do ní srdce. To je v obcích, kde je knihovna v mnoha případech jediným centrem kulturního a společenského dění, nesmírně důležité,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast kultury, sportu a památkové péče Petr Vrána.

Odborná porota hodnotila osobnost knihovníka, péči o knihovnu a snahu o její propagaci. Důležitá byla také míra spolupráce s obcí a školami.

Pro příští období připravujeme změnu nastavených pravidel. Kvalitní knihovníky, kteří dokážou přitáhnout děti i dospělé, totiž mají i v menších obcích, kde knihovna funguje více než patnáct hodin týdně,“ uvedla ředitelka Vědecké knihovny v Olomouci Iveta Tichá.

V Olomouckém kraji je celkem 480 půjčoven knih. Hejtmanství letos jejich provoz podpořilo téměř dvanácti milióny korun. Prostřednictvím dvou dotačních titulů pak přispělo také na jejich rekonstrukci nebo obnovu kulturního zázemí.

Více fotografií ZDE.

Nejlepší knihovnicí Olomouckého kraje je Květoslava Havlíčková
Nejlepší knihovnicí Olomouckého kraje je Květoslava Havlíčková
Nejlepší knihovnicí Olomouckého kraje je Květoslava Havlíčková


Poslední změna 14. 10. 2019 10:57:47