Národní antibiotický program

Národní antibiotický program (NAP) byl ustanoven na základě usnesení vlády ČR ze dne 4. května 2009 č. 595. Cílem NAP je zajištění dlouhodobě dostupné, účinné, bezpečné a nákladově efektivní antibiotické léčby pacientů s infekčními onemocněními.

Evropský antibiotický den je celoevropská kampaň za omezení užívání antibiotik v situacích, kdy to není nezbytné, například u virových infekcí, jako jsou běžná nachlazení a chřipka. Cílem je také podpořit otevřenou spolupráci pacienta s lékařem. EAAD připadá každoročně na 18. listopadu a jeho příprava je již od roku 2008 koordinována Evropským centrem pro prevenci a kontrolu nemocí.

Kampaň v České republice koordinuje Centrální koordinační skupina Národního antibiotického programu, poradní orgán ministerstva zdravotnictví, která prostřednictvím krajských hygienických stanic, zdravotních ústavů, antibiotických středisek ve zdravotnických zařízeních, ale také zdravotních pojišťoven, usiluje o oslovení široké veřejnosti i odborníků ve zdravotnictví.

Podrobnější informace jsou dostupné na webových stránkách Státního zdravotního ústavu: http://www.szu.cz/tema/evropsky-antibioticky-den-eaad .

Dokumenty ke stažení

Soubor typu pdfinformacni-letak-pro-pacienty.pdf(2,6 MB)stáhnout
Soubor typu pdfinformacni-letak-pro-lekare-1.pdf(545,5 kB)stáhnout
Soubor typu pdfinformacni-letak-pro-lekare-2.pdf(549,7 kB)stáhnout


Poslední změna 07. 11. 2018 16:52:24

© Krajský úřad Olomouckého kraje