Krajský živnostenský úřad Olomouckého kraje

Vítejte na stránkách Krajského živnostenského úřadu Olomouckého kraje, který vykonává řídící, koordinační, kontrolní a metodickou činnost, a to včetně výkonu funkce centrálních registračních míst, vůči obecním živnostenským úřadům ve správním obvodu Olomouckého kraje, rozhoduje o odvolání proti rozhodnutím obecních živnostenských úřadů ve svém správním obvodu. Vykonává působnost kontaktního místa veřejné správy (Czech POINT) a je mimo jiné provozovatelem živnostenského rejstříku, který slouží k vyhledání konkrétního podnikatelského subjektu a zobrazení ročních statistických informací. Dále Krajský živnostenský úřad provádí dozor nad dodržováním zákona o regulaci reklamy a zákona o cenách. Na úseku evidence zemědělského podnikatele vykonává metodickou a kontrolní činnost vůči obecním úřadům obcí s rozšířenou působností. Dále Krajský živnostenský úřad vykonává správní činnosti související s převody majetku podle zákona č. 427/1990 Sb., o převodech vlastnictví státu k některým věcem na jiné právnické nebo fyzické osoby, ve znění pozdějších předpisů.

Krajský živnostenský úřad je oddělením Odboru majetkového, právního a správních činností, Krajského úřadu Olomouckého kraje.

Aktuálně z KŽÚ

21.05.2019 - Počty podnikatelů v ČR

V Olomouckém kraji podniká 192596 podnikatelů. Stav je uveden k 31. 3. 2019. Zdroj informace: MPO

21.05.2019 - Informace o seznamu rizikových webů nabízejících potraviny a doplňky stravy

Potravinářská inspekce zveřejňuje seznam rizikových webů nabízejících potraviny a doplňky stravy

04.01.2019 - ČOI zakázala prodej nebezpečného hydratačního přípravku do koupele

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu je v nabídce hydratační přípravek do koupele, který může znamenat riziko pro děti. Jedná se o výrobek, který imituje cukrářský košíček a je nebezpečný svou zaměnitelností s potravinou. Po uvolnění malých částí na košíčku může dojít k polknutí nebo vdechnutí. Více zde

03.01.2019 - Potravinářská inspekce zakázala doplněk stravy téměř bez vitamínů

V rámci cílených kontrol jakosti a bezpečnosti doplňků stravy Stání zemědělská a potravinářská inspekce zakázala společnosti PHARMOS, a.s., Ostrava uvádět do oběhu nevyhovující doplněk „Fytofontana AURECON Ring stop“, označení šarže: 0421, datum minimální trvanlivosti: 16. 10. 2021, výrobce: Herb-pharma AG Schweiz, země původu: Švýcarsko.

25.07.2017 - Upozornění pro prodejce tabákových výrobků, kuřáckých pomůcek, bylinných výrobků určených ke kouření a elektronických cigaret

Prodejci tabákových výrobků, kuřáckých pomůcek, bylinných výrobků určených ke kouření a elektronických cigaret musí nově (od 31. 5. 2017) umístit na místech prodeje text zákazu prodeje tohoto zboží osobám mladším 18 let.


archiv aktualit »

Kontakty

Bc. Ing. František Pivoda
vedoucí oddělení
Odbor majetkový, právní a správních činností
oddělení Krajský živnostenský úřad
   585 508 867 f.pivoda@olkraj.cz
Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc, patro 3.NP, kancelář: 339


Poslední změna 22. 05. 2019 13:54:28

© Krajský úřad Olomouckého kraje