Kraj vydal dvě nové publikace – představují významné firmy a regionální výrobky

16. 01. 2024

Olomoucký kraj vydal dvě nové publikace, které se zaměřují na podporu místního podnikání a regionální produkci. Kniha Významné firmy Olomouckého kraje prezentuje nejúspěšnější podniky a významné zaměstnavatele působící na území kraje. Katalog regionální produkce v Olomouckém kraji se zaměřuje na propagaci místních výrobků a produktů.

„Pro Olomoucký kraj jsou důležité všechny firmy, které dělají poctivou práci a podílí se tak na rozvoji našeho regionu. A stejně důležití jsou i drobní podnikatelé nebo živnostníci, kteří svojí regionální produkcí přispívají k pestrosti a atraktivitě Olomouckého kraje,“ zdůraznil hejtman Josef Suchánek.

V katalogu jsou prezentováni producenti, kteří se specializují na výrobu a prodej regionálních produktů. Pokud hledáte unikátní regionální potraviny, řemeslné výrobky, nebo prostě inspiraci pro své cesty a dárky, je tento katalog právě pro vás. Díky regionálním producentům, kteří navíc sbírají i ocenění v soutěžích, má náš region pověst kraje, jehož návštěva je nezapomenutelným zážitkem.

„Od lahodných potravin po řemeslné výrobky, přes příběhy nadšených producentů, kteří představují to nejlepší z našeho kraje. Široké množství průmyslových odvětví a firem, které prezentují pozitivní příklady úspěšných firem. To vše můžete nalézt v dalších vydáních těchto dvou prestižních publikací,“  doplnil Jan Šafařík, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj, územní plánování a rozvoj venkova.

Olomoucký kraj tak potvrzuje svoji snahu podporovat a rozvíjet místní podnikání a zároveň zvyšovat povědomí o bohaté regionální produkci. Obě publikace mají za cíl podpořit místní ekonomiku a zvýšit povědomí o kvalitních produktech vyrobených v Olomouckém kraji. Kromě toho mají sloužit jako informační zdroj a inspirace pro všechny zájemce o podnikání v regionu. V elektronické podobě, jsou ke stažení na webu Olomouckého kraje ZDE.

Katalog regionální produkce v Olomouckém kraji pro rok 2023
Významné firmy Olomouckého kraje


Poslední změna 16. 01. 2024 11:25:18