Kraj se změnil k hezčímu. Výstava přináší 12 důkazů

24. 06. 2022

Pohádka o tom, jak se z ošklivého káčátka stala krásná labuť, pokračuje i letos – a opět formou putovní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova. Ta mapuje osudy zanedbaných staveb, památek ale i dalších veřejných prostor, které prošly zásadní opravou. Na velkoformátových fotografiích se letos lidem představí tucet míst z Olomouckého kraje.

„Náš kraj se této akce účastní už poosmé. Je skvělé vidět, jak se region mění a jak zanedbaná místa rostou do krásy.  Děkuji všem lidem, kteří se na obnově zašlých veřejných prostorů podíleli a pomohli jim vdechnout nový život,“ uvedl Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro rozvoj venkova.

Aktuální ročník výstavy Má vlast cestami proměn začal v sobotu 18. června v Praze. Diváci tam poprvé spatřili snímky 91 úspěšných projektů z celého Česka. Byli mezi nimi také zástupci z našeho regionu, konkrétně proměny z obcí a měst Jezernice, Lazníky, Lipník nad Bečvou, Mírov, Moravský Beroun, Přáslavice, Prostějov, Přerov, Sobotín, Šternberk a Veselíčko.

Výstava je putovní. Až se představí ve všech větších městech Česka a na Slovensku, vydá se na pouť do Gruzie a Nizozemí.

Má vlast cestami proměn 2022
Má vlast cestami proměn 2022
Má vlast cestami proměn 2022


Poslední změna 24. 06. 2022 10:18:15