Hejtman přijal medailisty. Příští rok bude olympiáda u nás

21. 02. 2020

S čerstvými medailisty z Olympiády dětí a mládeže se v pátek 21. února setkal hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Sportovci z našeho regionu se přímo do sídla hejtmanství přišli pochlubit celkem pěti medailemi, které získali v běžeckých disciplínách a prestižním turnaji v ledním hokeji.

„Přiznám se, že dost často za mnou lidé chodí, protože něco chtějí nebo potřebují. Vy jste mi naopak přišli něco dát. A nejen mně, ale celému Olomouckému kraji,“ ocenil úspěch mladých sportovců hejtman Okleštěk.

Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2020 proběhly v Karlových Varech v závěru ledna. Olomoucký kraj vyslal do bojů o medaile 129člennou výpravu. Dařilo se především běžkařce Báře Macurové, která získala stříbro v závodě na tři kilometry klasickou technikou a bronz v závodě na stejně dlouhé trati volnou technikou.

Dvě bronzové medaile přidal v závodě na tři kilometry klasickou a na čtyři kilometry volnou technikou také Tomáš Cenek. Bronz pak v nabité konkurenci ostatních krajů vybojovali mladí hokejisté.

Olomoucký kraj navíc při závěrečném ceremoniálu převzal olympijskou štafetu a v roce 2021 uspořádá další ročník letní varianty her. „Přípravy na tuto prestižní akci jsou v současné době už v plném proudu, protože region bude hostit na pět tisíc mladých sportovců ze všech krajů. V nejbližších dnech nás čeká podpis smlouvy s Českým olympijským výborem,“ doplnil Okleštěk.