Olomouc znovu běžela. Mattoni 1/2Maraton přilákal tisíce sportovců i fanoušků
Historické centrum Olomouce se v sobotu 13. června proměnilo v dějiště jednoho z nejvýznamnějších běžeckých svátků v České republice. Mattoni 1/2Maraton Olomouc přilákal na start tisíce běžců všech věkových kategorií. Součástí programu byly také doprovodné závody kratšího rozsahu, například DM rodinná míle, kterou startovním výstřelem zahájil hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.
Atmosféru v ulicích města tradičně dotvářely tisíce diváků, kteří podél trati připravili závodníkům jedinečnou kulisu. Při večerním slavnostním ceremoniálu předávala náměstkyně hejtmana Monika Hryzbilová ocenění nejlepším závodníkům.
Mattoni 1/2Maraton Olomouc má významné postavení na české běžecké scéně, ale je také událostí podporující zdravý životní styl, pohyb a pozitivní propagaci Olomouckého kraje doma i v zahraničí. Olomoucký kraj patří mezi dlouholeté partnery této prestižní sportovní akce.