Do Olomouckého kraje přijede premiér i vláda

28. 03. 2023

Premiér Petr Fiala společně se členy vlády dorazí ve středu 29. března do Olomouckého kraje. Zamíří na sever našeho regionu, kde se uskuteční výjezdní zasedání vlády ČR. Mluvit se bude o tom, jak našemu kraji pomoci. Jednání se zúčastní také krajská rada v čele s hejtmanem Josefem Suchánkem.

„Olomoucký kraj si předsevzal, že městům a obcím na severu a dalším okrajovým částem regionu pomůže, protože je trápí například špatná dopravní obslužnost, nedostatek pracovních příležitostí nebo úbytek obyvatel. Jsem moc rád, že o těchto problémech vláda ví a věřím, že na společném jednání načrtneme řešení a vize, jak tuto situaci zlepšit,“ uvedl hejtman Suchánek.

Na jednání se zástupci vlády, starostkami i starosty a radními z Olomouckého a sousedního Moravskoslezského kraje se bude mluvit například o změně přerozdělování daní tak, aby více peněz zůstávalo přímo městům a obcím v regionu. Mimo Jeseník by členové vlády měli zavítat také na Šumpersko, konkrétně na stavbu obchvatu Bludova nebo přímo do Šumperka.

„Vládě jsme navrhli několik témat, o kterých s ní chceme jednat. Jde například o energetickou koncepci státu, výstavbu tunelu pod Červenohorským sedlem, zavedení rychlého internetu do okrajových částí kraje nebo navýšení peněz pro údržbu a opravu silnic. Mluvit chceme také o odpadovém hospodářství,“ dodal hejtman Suchánek.

Hejtmanství jedná s vládními představiteli pravidelně. Na konci února navštívil Olomoucký kraj ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek a začátkem března přijel do regionu také ministr financí Zbyněk Stanjura. S krajskými radními jednal například o financování sociálních služeb a zdravotnictví.

foto: Úřad vlády ČR (facebookový profil)


Poslední změna 28. 03. 2023 11:13:00