Český fedcupový tým je na Hané. Hráčky přijal hejtman Ladislav Okleštěk

15. 04. 2019

Tenistky Lucii Šafářovou, Karolínu Muchovou i kapitána českého fedcupového týmu Petra Pálu v pondělí 15. dubna přivítal v Olomouckém kraji jeho hejtman Ladislav Okleštěk. Při společném setkání hovořili o přípravách na baráž proti Kanadě. Utkání se v Národním tenisovém centru Morava v Prostějově uskuteční o nadcházejícím víkendu.

Naposledy se Fed Cup hrál na území Olomouckého kraje v roce 2002, a to konkrétně v Přerově. Jsem proto rád, že náš region po letech znovu hostí tuto vrcholnou sportovní událost,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

Za český tým nastoupí olomoucká rodačka Karolína Muchová a také zkušená Lucie Šafářová, kterou čeká poslední účast na Fed Cupu. „Pro mě je to návrat na domácí půdu – v Prostějově jsem strávila řadu let. Vzhledem k věkovému průměru týmu si připadám trochu jako babička,“ podotkla se smíchem tenistka.

Na tiskové konferenci, v jejímž úvodu tým obdaroval hejtmana vlastnoručně podepsaným reprezentačním dresem, byla řeč především o šancích českých tenistek.

 „Jsme určitě papírovým favoritem. Na papíru se samozřejmě nevyhrává, já ale věřím, že budeme úspěšní,“ uvedl kapitán Petr Pála.

Fotogalerie zde.

Český fedcupový tým je na Hané. Hráčky přijal hejtman Ladislav Okleštěk


Poslední změna 15. 04. 2019 16:59:07

© Krajský úřad Olomouckého kraje