Archiv aktualit

04.12.2023 - Starostové a další zástupci obcí a měst z kraje se setkali k tématu umělá inteligence

Olomoucký kraj uspořádal v úterý 28. listopadu 2023 setkání k tématu umělá inteligence pro zástupce obcí, městysů a měst z Olomouckého kraje. Setkání se zúčastnili zejména starostové a pracovníci obecních a městských úřadů či magistrátů.

16.11.2023 - Hejtmanství rozdalo ceny za společenskou odpovědnost

Olomoucký kraj ocenil subjekty, organizace, obce i živnostníky, kteří se chovají společensky odpovědně, tedy dělají pro společnost, své partnery, zaměstnance či životní prostředí víc, než jim ukládá zákon. Ocenění si převzali v pondělí 13. listopadu v Červeném kostele v Olomouci.

14.11.2023 - Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu v rámci Národního plánu obnovy Demonstrativní aplikace ekosystému sítí 5G pro chytrá města, obce a regiony.

10.11.2023 - Výrobci regionálních produktů se setkali v čokoládovně

Místní producenti regionálních výrobků pod značkou HANÁ regionální produkt® se opět rozrostli. Při této příležitosti se jak výrobci, tak i členové certifikační komise, setkali ve středu 8. listopadu v prostorách Čokoládovny Troubelice. Za Olomoucký kraj přijel účastníky pozdravit hejtman Josef Suchánek.

07.11.2023 - Závěrečná konference projektu a setkání odborných platforem

S blížícím se koncem realizace projektu KAP III proběhla dne 1. 11. 2023 závěrečná konference k tématu „Dynamika změn trhu práce ve vztahu ke vzdělávání“, které je nosné pro naplňování všech priorit rozvoje vzdělávání v Olomouckém kraji dle jeho krajských akčních plánů (AP 2023, AP 2024 a AP 2025).

07.11.2023 - Novela zákoníku práce

V pondělí 30. 10. 2023 se uskutečnilo interaktivní školení pro zástupce škol v kraji. Tento webinář si kladl za cíl seznámit jeho účastníky s novelou zákoníku práce a probrat její jednotlivé části.

07.11.2023 - Prezentace Olomouckého kraje na podzimní etapě Stavotechu

Olomoucký kraj se představil na podzimní etapě 63. ročníku Stavotech – Moderní dům Olomouc. Ve svém stánku na olomouckém výstavišti Flora se představil Olomoucký kraj, spolu s jeho regionální partnery.

25.10.2023 - Na Burze práce se prezentovaly desítky nejvýznamnějších zaměstnavatelů v kraji

Tradiční přehlídka nejvýznamnějších zaměstnavatelů z Olomouckého kraje se v průběhu měsíce konala po celém regionu. Určena byla těm, kteří hledají práci nebo si chtějí doplnit vzdělání. Závěrečná burza se uskutečnila ve čtvrtek 19. října na Výstavišti Flora Olomouc. Za Olomoucký kraj se jí účastnil hejtman Josef Suchánek a jeho náměstek pro oblast regionálního rozvoje Jan Šafařík.

24.10.2023 - Ministerstvo pro místní rozvoj připravuje výzvu

Ministerstvo pro místní rozvoj aktuálně chystá vyhlášení výzvy v rámci Národního plánu obnovy Demonstrativní aplikace ekosystému sítí 5G pro chytrá města, obce a regiony. Výzva je zaměřena na vývoj a uvedení do provozu referenčních aplikací vertikál ekosystému sítí 5G.

23.10.2023 - Informace a rady dostal každý!

Více než 20 zástupců firem a podnikatelů se sešlo ve středu 18. října v Olomouci. Akce pod názvem „Veletrh podpory podnikání a inovací pro firmy a podnikatele v Olomouckém kraji“ nabídla účastníkům možnosti podpory z evropských i národních zdrojů, a také poradenské a konzultační služby pro podnikatele a firmy.

19.10.2023 - Propojování formálního a neformálního vzdělávání

Ve středu 11. října 2023 se uskutečnil kulatý stůl věnovaný tématu Propojování formálního a neformálního vzdělávání.Setkání proběhlo v prostorách Pevnosti poznání v Olomouci, kde se sešli zástupci různých institucí zájmového vzdělávání, jako např. DDM a SVČ, Pevnosti poznání, Vlastivědného muzea, Knihovny města Olomouce, Sluňákova – centra ekologických aktivit města Olomouce, NPI ČR a další.

03.10.2023 - Veletrh plný informací pro podnikatele a firmy

Ve středu 18. října 2023 se uskuteční v Olomouci Veletrh podpory podnikání a inovací pro firmy a podnikatele v Olomouckém kraji. Akci připravil Olomoucký kraj v rámci aktivit Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) ve spolupráci s regionálními partnery.