Přejít k hlavnímu obsahu

Vedení kraje a zástupci mikroregionů se setkali v Majetíně

Ve čtvrtek 11. června 2026 proběhlo v Majetíně již 26. pracovní setkání zástupců mikroregionů Olomouckého kraje. Akci společně uspořádal Olomoucký kraj a Sdružení obcí mikroregionu Království. 

Hlavní část programu byla věnována tématům regionálního rozvoje. Zástupci kraje představili výsledky Akcelerační zóny a její dopady na rozvoj území, shrnuli průběh a výstupy dotačních projektů OSR, informovali o fungování Obchůdku 2026 a o účasti obcí v soutěži Vesnice roku. Dále zazněly informace o postupu uzavírání smluv o editorství v DTM mezi krajem a jednotlivými obcemi. Program doplnily také novinky z oblastí zdravotnictví, školství, sportu, kultury a památkové péče.

Za Olomoucký kraj se setkání zúčastnili z zástupci vedení kraje, náměstci JUDr. Vladimír Lichnovský, Ing. Pavel Jelínek, Ph.D., Mgr. Svatopluk Binder, Ing. Monika Hryzbilová a Irena Blažková, kteří jednotlivě představili aktuální informace ze svých gescí. Ředitel Správy silnic Olomouckého kraje Ing. Ivo Černý vystoupil s informacemi o plánovaných a probíhajících opravách silnic v mikroregionu Království.

Mikroregiony jsou dobrovolná sdružení obcí, která společně usilují o rozvoj svého území a zlepšení podmínek života na venkově. Na území Olomouckého kraje jich v současnosti působí šestatřicet.