Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

17.10.2019 - Kraj připravuje novinky pro středoškoláky

Nové obory vzdělání a jednorázové stipendium – to jsou další kroky, kterými chce Olomoucký kraj podpořit střední školství na Jesenicku.

Kraj připravuje novinky pro středoškoláky

16.10.2019 - Hejtmanova kancelář bude stát před nádražím

Podobně jako předtím v Hranicích, Šternberku, Šumperku nebo v Javorníku i v hanácké metropoli tak lidé dostanou šanci diskutovat s vedením kraje o čemkoliv, co je zajímá.

Hejtmanova kancelář bude stát před nádražím

16.10.2019 - Náměstek hejtmana Dalibor Horák pokřtil knihu o litovelské archeologii

Náměstek hejtmana Dalibor Horák pokřtil v úterý 15. října publikaci s názvem Výpravy za litovelskou archeologií. Slavnostní akt proběhl v litovelském muzeu za účasti představitelů města a členů autorského týmu nové knihy.

Náměstek hejtmana Dalibor Horák pokřtil knihu o litovelské archeologii

15.10.2019 - Místa radních obsadili školáci

Na návštěvu je pozval hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Setkání si domluvili už letos v červnu.

Místa radních obsadili školáci

14.10.2019 - Nejlepší knihovnicí Olomouckého kraje je Květoslava Havlíčková

Přátelskou a pohodovou atmosféru vytváří v obecní knihovně ve Vikýřovicích už šestnáctým rokem.

Nejlepší knihovnicí Olomouckého kraje je Květoslava Havlíčková

RSSarchiv aktualit »


Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27

© Krajský úřad Olomouckého kraje