Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

29.11.2021 - Dechovky i pop. Díky kraji bude z obecních rozhlasů opět vyhrávat hudba

Poplatky na celý rok vyjdou krajský rozpočet na zhruba půl miliónu korun.

Dechovky i pop. Díky kraji bude z obecních rozhlasů opět vyhrávat hudba

24.11.2021 - Městský okruh Prostějova přišel na čtyři sta miliónů. Otevřel se o pět měsíců dřív

S téměř půlročním předstihem se otevřel severní obchvat Prostějova. Jde o jednu z největších dopravních staveb v regionu.

Městský okruh Prostějova přišel na čtyři sta miliónů. Otevřel se o pět měsíců dřív

23.11.2021 - Vychází listopadové číslo krajského měsíčníku

V listopadovém vydání měsíčníku Olomoucký kraj vám připomeneme rekonstrukci hradu Helfštýn, který sbírá jedno ocenění za druhým.

Vychází listopadové číslo krajského měsíčníku

23.11.2021 - Scholaris bude jednodenní a navštívit ho můžete i on-line

Výstava Scholaris 2021 se koná v prostorách Střední odborné školy polytechnické v Olomouci ve středu 24. listopadu.

Scholaris bude jednodenní a navštívit ho můžete i on-line

22.11.2021 - Olomoucký kraj opět ocení kvalitní pedagogy. Projekt ale dozná změn

Sběr nominací bude probíhat prostřednictvím nominační listiny od 23. listopadu do 23. prosince 2021 do 12.00 hodin.

Olomoucký kraj opět ocení kvalitní pedagogy. Projekt ale dozná změn


Poslední změna 18. 07. 2017 11:04:27