Sociální podnikání

Olomoucký SPoint otevřel bránu do světa sociálního podnikání
Olomoucký SPoint otevřel bránu do světa sociálního podnikání
Veletrh sociálního podnikání v Olomouckém kraji 16. 5. 2022

Sociální podnikání

Jedním z cílů Olomouckého kraje je podpora podnikání v kraji, které přispívá k jeho neustálému rozvoji. Ne jinak tomu je v oblasti sociálního podnikání, kterému je potřeba pomáhat nejen v jeho začátcích.

Na stránkách Olomouckého kraje vás budeme informovat o aktuálních výzvách vyhlášených Ministerstvy, možnostech financování, aktuálních informacích ze světa sociálního podnikání, příkladech z dobré praxe, plánovaných akcích, seminářích, webinářích, jarmarcích a dalších zajímavých novinkách.

Spoint

Dne 21. 9. 2023 se v Olomouci slavnostně otevřel další pilotní SPoint, regionální kontaktní místo sociálního podnikání pro Olomoucký kraj. Olomoucký SPoint není jediným místem, kam si mohou sociální podnikatelé přijít pro podporu. SPointy fungují také v Praze, Ústí nad Labem, Ostravě a Českých Budějovicích, plánuje se otevření poradenských míst v Pardubicích a Hradci Králové.

Do SPointu pro Olomoucký kraj, který sídlí v budově OSSZ, tř. Kosmonautů 1151/6c, Olomouc, mohou zavítat zájemci z řad sociálních podnikatelů a jejich zaměstnanců, veřejné správy i široké veřejnosti. V SPointu získají bezplatné poradenství a konzultace, informace o finančních zdrojích, podporu při inkubaci podnikatelských nápadů. SPoint nabízí vzdělávání a školení, spolupráci při propagaci sociálního podnikání a v neposlední řadě i možnost networkingu a sdílení zkušeností.

Konzultant MPSV pro Střední Moravu:

Mgr. Stanislav Hyrák

Domluvit schůzku, si můžete na telefonním čísle 777 549 744 nebo na e-mailu stanislav.hyrak@mpsv.cz

Základní informace k sociálnímu podnikání naleznete na  http://www.ceske-socialni-podnikani.cz/

Další informace k sociálnímu podnikání jsou dostupné na webové stránce:  ZDE

 

Pozvánka na slavnotní otevření
Pozvánka na slavnotní otevření
Pozvánka na slavnotní otevření

Aktuality:

14.11.2023 - Výzva 03_22_024_Podpora sociálního podnikání

Výzva 03_22_024_Podpora sociálního podnikání vyhlášena Ministerstvem práce a sociálních věcí se prodlužuje, datum ukončení příjmu žádostí o podporu prodlouženo do 3. 4. 2024, 12:00 hod.

27.09.2023 - „Brána do světa sociálního podnikání“

Dne 21. 9. 2023 se v Olomouci slavnostně otevřel další pilotní SPoint, regionální kontaktní místo sociálního podnikání pro Olomoucký kraj. Olomoucký SPoint není jediným místem, kam si mohou sociální podnikatelé přijít pro podporu. SPointy fungují také v Praze, Ústí nad Labem, Ostravě a Českých Budějovicích, plánuje se otevření poradenských míst v Pardubicích a Hradci Králové

„Brána do světa sociálního podnikání“

20.10.2022 - Seminář pro žadatele ve výzvě OPZ+ pro podporu sociálního podnikání

Olomoucký kraj ve spolupráci s Řídícím orgánem Operačního programu Zaměstnanost plus uspořádal ve středu 19. 10. 2022 seminář pro žadatele výzvy 03_22_024 Podpora sociálního podnikání.

Seminář pro žadatele ve výzvě OPZ+ pro podporu sociálního podnikání

16.05.2022 - Kraj připravil první veletrh sociálního podnikání

První veletrh sociálního podnikání proběhl v pondělí 16. května v Olomouci. Akce se uskutečnila za velkého zájmu odborné veřejnosti a za účasti ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky v regionálním centru. V dalších letech chce hejtmanství v pořádání stejného setkání pokračovat.

Kraj připravil první veletrh sociálního podnikání


Poslední změna 14. 11. 2023 10:17:03