Sport, kultura a památková péče

Folklórní festival Šumperk
Zimní olympiáda dětí a mládeže 2020
Hrad Bouzov

Vítáme Vás na stránce, kde jsou pro Vás připraveny užitečné informace týkající se sportu, kultury a památkové péče v Olomouckém kraji. Cílem Olomouckého kraje je efektivně přispívat k zachování a obnově kulturních památek kraje a zlepšovat vztah občanů jak ke kultuře, tak ke kulturnímu dědictví. Základními prioritami v oblasti sportu jsou podpora sportu dětí a mládeže a jejich trenérů a podpora sportovních reprezentantů České republiky.

Pokud máte zájem si Olomoucký kraj virtuálně prohlédnout, neváhejte navštívit naší virtuální prohlídku.

Aktuality

22.06.2021 - Vychází červnové číslo měsíčníku Krajánek

V červnovém čísle zjistíte, že Olomoucký kraj přispěje sportovcům desítky milionů na činnost a opravy hřišť. Dočtete se, na čem bude kraj spolupracovat s nadací založenou nedávno zesnulým britským princem Philipem.

Vychází červnové číslo měsíčníku Krajánek

21.06.2021 - Na Vyšehradě byla zahájena národní putovní výstava „Má vlast cestami proměn“

17. června se v jedenáct hodin dopoledne na pražském Vyšehradě rozezněly fanfáry, které ohlásily začátek slavnostního zahájení 13. ročníku výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova.

Na Vyšehradě byla zahájena národní putovní výstava „Má vlast cestami proměn“

19.05.2021 - Vychází květnové číslo měsíčníku Krajánek

V květnovém čísle zjistíte, jak kraj pomůže rybářům na Bečvě. Dozvíte se o podpoře farmářských trhů a regionálních značek.

Vychází květnové číslo měsíčníku Krajánek

20.04.2021 - Vychází dubnové číslo měsíčníku Krajánek

V dubnovém čísle zjistíte, že hejtmanství je premiantem v pomoci živnostníkům během pandemie. S koronavirem souvisí také informace o zřízení nových očkovacích center v Prostějově a Přerově.

Vychází dubnové číslo měsíčníku Krajánek

15.03.2021 - Vychází březnové číslo měsíčníku Krajánek

V aktuálním vydání najdete informace o pilotním projektu očkování proti covidu-19, které proběhlo v únoru v Konici. Dočtete se o testování studentů ve školách, o vakcinaci učitelů a nepedagogických pracovníků.

Vychází březnové číslo měsíčníku Krajánek


Poslední změna 05. 03. 2020 11:49:25