Podnikavá hlava opět překypovala nápady

25. 05. 2022

Už třináctý ročník soutěže Podnikavá hlava opět překvapil porotu různorodostí témat i nabízených řešení. Letošní jedničkou se stal projekt, který cílí na komunikaci. Soutěž se konala pod záštitou Olomouckého kraje.

Je skvělé vidět, kolik šikovných mladých lidí v našem regionu žije a že se svými nápady dokážou prorazit. Podnikavá hlava to i letos jasně ukázala. Mám z toho velikou radost,“ uvedl Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

Podnikavou hlavu pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci. Letošním vítězem je projekt Tolg – vzdělávací portál pro zdravotníky zaměřený na komunikaci s pacienty a dorozumívání v týmu. Druhé místo získal Dron port, přistávací platforma umožňující bezpečný start a přistání dronu bez ohledu na terén. Do třetice porotu zaujalo České Tremoso se snahou uvést na trh novou potravinu – zavařenou lupinu.

„Jako každý rok jsem moc rád, že jsem zasedl v porotě. A věřím, že dotazy a připomínky členů poroty byly přínosné a posunou jednotlivé projekty dál. Především ale chci říct těm, kteří nevyhráli, že odvaha přihlásit se a čas, který soutěžící svým projektům věnovali, jsou to největší vítězství,“ řekl Petr Kubečka, ředitel Vědeckotechnického parku UP a současně jeden ze členů poroty.

Soutěž Podnikavá hlava je určena budoucím, začínajícím i zkušeným podnikatelům. Doposud se jí zúčastnilo přes 360 soutěžících. Do aktuálního ročníku se jich registrovalo 25, z toho 19 zaslalo své podnikatelské plány. Do finále bylo vybráno 9 nejlépe zpracovaných záměrů. Podrobné informace o soutěži naleznete na webu www.podnikavahlava.cz.

Podnikavá hlava 2022


Poslední změna 18. 08. 2022 09:46:17