Mezinárodní kontakty

Zobrazit verzi pro neslyšící
Přijetí delegace z Opolského vojvodství
Mezinárodní mládežnický fotbalový turnaj
Velvyslanec Spojeného království na hejtmanství
Návštěva indického velvyslance
Přijetí v Reggio Emilia
Mladí atleti z Olomouckého kraje v Reggio Emilia

Olomoucký kraj od doby svého vzniku vstupuje do mezinárodních vztahů a navazuje, udržuje a rozvíjí partnerské kontakty s regiony a oblastmi v jiných zemích. Mimo partnerské vztahy je součástí mezinárodních institucí a spolupracuje s různorodými subjekty (např. Stálé zastoupení ČR při EU, Europe Direct Olomouc či Eurocentrum Olomouc).

Získáváním a předáváním zkušeností, nápadů, idejí a současně nabídka možnosti prezentace kraje jako spolehlivého a atraktivního zahraničního partnera je základem těchto partnerství.

Během let se podařilo navázat řadu významných kontaktů, které dospěly až k podpisu smlouvy o partnerství, jež určuje preferenční oblasti, formu a rozsah vzájemné spolupráce.

V současné době Olomoucký kraj spolupracuje s celkem 10 partnerskými regiony v zahraničí:

Aktuality

25.03.2024 - Pracovníci zahraničních vztahů z krajských úřadů jednali v Praze. Mezi nimi i ti naši

Ministerstvo zahraničních věcí přivítalo koncem února další kulatý stůl pracovníků oddělení zahraničních vztahů krajských úřadů. Tato setkávání započala v loňském roce přímo v Olomouci a tentokrát se kolegové Žaneta Jančaříková a David Záleský sešli se svými protějšky z celé republiky v Praze v Černínském paláci.

Pracovníci zahraničních vztahů z krajských úřadů jednali v Praze. Mezi nimi i ti naši

05.10.2023 - České dny v Opoli

Olomoucký kraj se poslední zářijový víkend prezentoval na prvních Českých dnech, které zorganizoval Honorární konzulát České republiky v Opoli, spolu s městem Opole a Opolským vojvodstvím ve spolupráci s Českým centrem ve Varšavě.

České dny v Opoli

21.09.2023 - Společné jednání komisí pro zahraniční vztahy

Komise pro vnější vztahy Rady Olomouckého kraje navštívila 21. září 2023 město Nysa, kde proběhlo společné jednání s Výborem pro zahraniční vztahy partnerského regionu Opolské vojvodství.

Společné jednání komisí pro zahraniční vztahy

03.08.2023 - Mladí atleti přivezli z Itálie 28 medailí

Na mládežnických sportovních hrách italské trikolóry Giochi del Tricolore, které se konaly od 24. do 29. července, byli mladí atleti z Olomouckého kraje velmi úspěšní. Vybojovali celkem osmadvacet medailí, z toho šest zlatých, třináct stříbrných a devět bronzových. V pořadí už sedmý ročník her hostilo město Reggio Emilia. Kromě Itálie se ho zúčastnilo dalších třiadvacet reprezentací z partnerských měst a regionů. Sportovce přijel podpořit také Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje a jeho náměstek pro oblast sportu Michal Zácha. Sportovních disciplín bylo opravdu mnoho, ať už zmíněná atletika, nebo také baseball, plážový volejbal, fotbal, plavání, basketbal, vodní pólo, box, tenis či gymnastika. Na hrách závodilo celkem 1 800 sportovců. Kromě aktivního pohybu patří k cílům sportovních her také sdílení nových podnětů a nápadů pro budoucí spolupráci a projekty jednotlivých zemí.

Mladí atleti přivezli z Itálie 28 medailí

17.02.2023 - Unikátní cyklopřívěs na obzoru

Ing. Bc. Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast cestovního ruchu a vnějších vztahů, byla společně s cyklokoordinátory Olomouckého kraje načerpat inspiraci v jihomoravské Strážnici, kde mají k dispozici unikátní, v ČR zřejmě jediný svého druhu, otevřený cyklopřívěs německé výroby. A jak jsme se dozvěděli, mají s ním zatím jen ty nejlepší zkušenosti.

Unikátní cyklopřívěs na obzoru

Kontakty

Mgr. Josef Tetera

vedoucí oddělení cestovního ruchu a vnějších vztahů
Odbor kancelář hejtmana
oddělení cestovního ruchu a vnějších vztahů
   585 508 251 j.tetera@olkraj.cz
Jeremenkova 1191/40a, 77900 Olomouc, patro 4, kancelář: 433

Mgr. David Záleský

mezinárodní spolupráce
Odbor kancelář hejtmana
oddělení cestovního ruchu a vnějších vztahů
   585 508 215 d.zalesky@olkraj.cz
Jeremenkova 1191/40a, 77900 Olomouc, patro 4, kancelář: 431


Poslední změna 02. 04. 2024 08:59:33