Kraj vydal novou publikaci. Pomůže při rozhodování o investicích do rozvoje regionu

10. 07. 2018

Publikaci s názvem Socioekonomický rozvoj regionů v Olomouckém kraji vydalo v těchto dnech hejtmanství. Patnáctistránková brožura hodnotí situaci v našem regionu a bude jedním z podkladů pro rozhodování například o dotačních titulech nebo plánovaných projektech.

Při stanovování priorit usilujeme o to, aby se dobře žilo všem lidem na území celého kraje. Pro správné rozhodování je potřeba vědět, jaká je v regionu situace, a tu se snažíme objektivně mapovat. Podrobné analýzy nám ukážou, co je potřeba zlepšit,“ uvedl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Pavel Šoltys.

Publikace vychází z analýzy, kterou pro Olomoucký kraj zpracovala Katedra geografie Univerzity Palackého v Olomouci. Navazuje přitom na aktualizaci podkladů v rámci strategického rozvoje, které byly provedeny v druhém pololetí minulého roku.

Brožura má veřejnosti přiblížit aktuální situaci v kraji a prezentovat „suchá“ statistická data zajímavější formou - pomocí map.

Publikace, kterou jsme vydali v počtu dvou set kusů, je určená především pro krajské zastupitele, pracovníky regionálního rozvoje, případně pro další zájemce,“ dodal náměstek Šoltys.

Publikaci je ke stažení na webových stránkách Olomouckého kraje ZDE.

Publikace Socioekonomický rozvoj regionů v Olomouckém kraji
Publikace Socioekonomický rozvoj regionů v Olomouckém kraji
Publikace Socioekonomický rozvoj regionů v Olomouckém kraji


Poslední změna 10. 07. 2018 16:08:47