Podzimní festival duchovní hudby

23. 09. 2023

Podzimní festival duchovní hudby vstupuje v letošním roce do svého třicátého ročníku. Festival zachovává tradiční dobu konání, pozoruhodná místa pro vystoupení, lehce navyšuje počet koncertů, ale samozřejmě se především snaží představit zajímavý program v interpretaci osobitých hudebníků a zpěváků z domova i zahraničí (23.9.-21.10. 2023).

Využívá mimořádného genia loci města Olomouc, který je tvořen množstvím kostelů a chrámů a řadou dalších zajímavých historických i soudobých staveb, které umožňují realizaci koncertních představení. Při přípravě bylo myšleno v prvé řadě na obyvatele města a také jeho návštěvníky.

Festival zahajuje slavnostním koncertem v sobotu 23. 9. v chrámu Panny Marie Sněžné, kde zazní dvě působívá duchovní díla světově proslulého polského skladatele, legendy evropské hudební avantgardy, Krzysztofa Pendereckého:  Missa Brevis a Te Deum.

Zcela netradičně bude jeden z festivalových koncertů realizován mimo Olomouc, a to v pátek 29.9. 2023 v kostele sv. Mořice v Kroměříži, kde zazní Requiem Wolfganga Amadea Mozarta v interpretaci souboru Czech virtuosi, Akademického sboru Žerotín, kvarteta osvědčených sólistů za řízení dirigenta Jaromíra M. Krygela.

Festival se koná od 23. září do 21. října. Podrobný program naleznete na webové stránce www.podzimni-festival.cz

Akce se koná pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ing. Josefa Suchánka.

Podzimní festival duchovní hudby


Poslední změna 02. 10. 2023 09:51:03