Flora Olomouc – podzimní etapa

Datum14.-17. 10. 2021
Místo konáníVýstaviště Flora Olomouc
WWWwww.flora-ol.cz/akce/podzimni-flora-olomouc-2021
OrganizátorVýstaviště Flora Olomouc a.s.

Přímo do říše ovoce a zeleniny přenese návštěvníky letošní podzimní etapa výstavy Flora Olomouc - Hortikomplex. Uskuteční se od 14. do 17. října na olomouckém Výstavišti Flora, připomene význam ovoce a zeleniny pro člověka a také zdravé způsoby jejich pěstování.

Na hlavní expozici, která nese název „… v říši ovoce a zeleniny“, se v pavilonu A již tradičně podílí Zelinářská unie Čech a Moravy a Ovocnářská unie Moravy a Slezska. Vlastní expozici pro letošní podzimní etapu Flory Olomouc - Hortikomplex připravuje stejně jako v minulých letech Český zahrádkářský svaz.

Součástí podzimní etapy Flory Olomouc jsou i oblíbené Zahradnické trhy a festival gastronomie a nápojů Olima 2021, v jehož rámci se uskuteční soutěž kuchařů a cukrářů Olima Cup, mezinárodní Grand Prix ovocných destilátů Flora Košt či soutěžní klání o nejlepší marmeládu Flora Džem. Návštěvníci se budou moci zúčastnit i slavnostního vyhlášení letošních držitelů certifikátu Regionální potravina Olomouckého kraje.

Své místo v programu podzimní etapy výstavy Flora Olomouc - Hortikomplex má také tradiční Dýňodlabání - soutěž pro žáky základních škol v dlabání dýní a včelařská výstava Hanácká včela.

V souvislosti s podzimní etapou Výstaviště Flora Olomouc ve spolupráci s předními českými floristy pořádá od 14. do 29. října akci Rozkvetlé památky - přehlídku jedinečných květinových aranžmá nainstalovaných v olomouckých sakrálních památkách.

Letos tak budou ukázky floristického umění k vidění v těchto kostelech: Husův sbor, sv. Mořice, Neposkvrněného početí Panny Marie a Panny Marie Sněžné.

Akce se koná pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ing. Josefa Suchánka.

Flora Olomouc – podzimní etapa


Poslední změna 08. 09. 2021 10:47:57