Flora Olomouc - Hortikomplex

29. 09. 2022

Flora Olomouc - Hortikomplex také letos na podzim poskytne velkorysý prostor pro prezentaci zemědělských výpěstků od českých i moravských producentů ovoce a zeleniny. Konat se bude od čtvrtku 29. září do neděle 2. října na olomouckém Výstavišti Flora. Součástí této tradiční a velkolepé akce jsou kromě bohatého doprovodného a kulturního programu oblíbené Zahradnické trhy s bohatou nabídkou výpěstků, nářadí pro kutily a zahradnických či domácích potřeb či expozice Českého zahrádkářského svazu.

Návštěvníci se mohou těšit také na festival gastronomie a nápojů Olima, ochutnávky vína v rámci akce Dny moravských vín, soutěž pro žáky základních škol Dýňodlabání či na prodejní Mezinárodní včelařskou výstavu Hanácká včela pod patronátem Českého svazu včelařů.

Součástí festivalu gastronomie a nápojů Olima je mimo jiné od 29. od 30. září již 26. ročník tradiční kuchařské soutěže určené mladým kuchařským talentům Gastro Olomouc Olima Cup, dále od 1. do 2. října 4. ročník cukrářské soutěže Moravský cukrářský šampionát, mezinárodní Grand Prix ovocných destilátů Flora košt, soutěžní klání o nejlepší marmeládu Flora džem a také soutěž Flora mošt.

V souvislosti s podzimní výstavou Flora Olomouc - Hortikomplex pořádá Výstaviště Flora Olomouc ve spolupráci s předními českými floristy od 29. září do 14. října 2022 akci Rozkvetlé památky - přehlídku jedinečných květinových aranžmá nainstalovaných v olomouckých památkách.

Záštitu nad akcí převzal hejtman Olomouckého kraje Ing. Josef Suchánek.

Flora Olomouc - Hortikomplex


Poslední změna 03. 10. 2022 06:35:26