Cena veřejnosti v kultuře za rok 2019 - HLASUJTE

01. 03. 2020

Cena veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury v roce 2019

Olomoucký kraj každoročně uděluje Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. I v letošním roce kraj připravil zvláštní kategorii těchto cen určenou přímo občanům. Cena veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury v roce 2019 je tedy jediná kategorie, ve které o udělení ceny nerozhoduje Zastupitelstvo Olomouckého kraje, ale přímo široká veřejnost svým hlasováním.

Hlasování v anketě probíhá od 1. 3. 2020 a bude ukončeno 31. 3. 2020 ve 24:00 hodin

Vyberte jednu z možností

Festival V centru

Česko-německá iniciativa V centru každoročně pořádá umělecký, literární a hudební festival, jehož ústředními tématy jsou sociální, ekologické a další otázky, které v příhraničním regionu rezonují, což dokládá velký zájem účastníků a návštěvníků festivalu.

Dechový orchestr Zábřeh

Dechový orchestr Zábřeh vznikl v roce 1997 a pravidelně pořádá velké množství koncertů a reprezentuje město Zábřeh i Olomoucký kraj na četných kulturních akcích po celé České republice i v zahraničí.

Věstonická venuše poprvé v Olomouci

Originál 11,5 cm vysoké sošky nahé ženy byl k vidění ve Vlastivědném muzeu v Olomouci díky nevšední vstřícnosti Moravského zemského muzea v Brně, které ji zapůjčilo.

Olmützer Kulturtage

Jedná se o multižánrový festival na podporu německého jazyka a německojazyčné kultury, který nabízí nové německé a rakouské filmy, výstavy, přednášky, prezentace, diskuse, soutěže, koncerty, divadelní představení, a také bohatý program pro žáky základních a středních škol.

Fotbal to je hra

Fotbal, to je hra byl rozsáhlou, netradičně koncipovanou výstavou k 115. výročí založení fotbalového klubu SK Prostějov. Kromě historie klubu se fanoušci mohli dozvědět mnoho zajímavostí o kopané v Prostějově od období První republiky až po současnost.

Traktor

Hranická hardrocková kapela Traktor byla založena v r. 2001, po třech letech vydala své první album. Za své třetí album Tmel ( 2011) získala „Zlatou desku“ a dostala se do širšího povědomí posluchačů.

Za chrám, město a vlast

Výstava Za chrám, město a vlast byla završením čtyřletého vědecko-výzkumného projektu mapujícího osobnost olomouckého biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelcorna (1624-1695), kterému se věnovali odborníci z Muzea umění Olomouc, Univerzity Palackého v Olomouci a Masarykovy univerzity v Brně.

Dostavníčko s divadlem

Divadlo Dostavník Přerov organizuje již 7 let festival ochotnického divadla Dostavníčko s divadlem. V atraktivním prostředí letní scény mezi hradbami přerovského zámku každý čtvrtek vystupují ochotnické soubory z celé České republiky, ale i ze Slovenska, případně Polska.

Holendry

EduART je zapsaný spolek, který se zabývá vzděláváním a volnočasovými aktivitami pro mládež. Kromě edukačních kroužků mají také divadelní kroužek, ve kterém v letošním roce napsali na základě historických událostí drama o zaniklé vesnici Holendry.

50 let – Jeskyňáři Prostějov (Padesát let speleologické skupiny Javoříčko)

Kniha 50 let – Jeskyňáři Prostějov celkem na 111 stranách neotřelým způsobem, a to vůbec poprvé v literární podobě přibližuje vznik a historii netradičního oboru, který již dlouhá léta pomáhá prozkoumat tajemství našeho regionu.


Poslední změna 02. 03. 2020 12:20:41