Tiskové zprávy

15.07.2019 - Zástupci kraje si připomněli tragédii na Volyni

Šestasedmdesát let letos uplynulo od vypálení Českého Malína na Volyni. Tragickou událost si v sobotu 13. července připomněli v Novém Malíně na Šumpersku také zástupci Olomouckého kraje.

15.07.2019 - Vychází letní dvojčíslo měsíčníku Krajánek

V letním vydání Krajánku na červenec a srpen se dozvíte, jak se v kraji daří cestovnímu ruchu a jaké chystá sportovní akce.

11.07.2019 - Kraj podpoří atestace lékařů ambulantních služeb

Olomoucký kraj letos přispěje statisíci korun na vzdělávání zdravotníků. Peníze mají posloužit na atestace lékařů, kteří pracují zejména v ambulancích. Na podání dotačních žádostí mají už jen dva týdny.

09.07.2019 - Fotbalová škola Poláky nadchla

Už devátý ročník Olomoucké fotbalové školy letos hostil hráče polského klubu LZS Kuniów. Akce probíhala od 29. června do 5. července a byla určena mladým sportovcům do čtrnácti let.

08.07.2019 - Olomoucký kraj vede nová tvář

Stačilo pár minut a hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk přišel o svůj typický knír. V pondělí 8. července ho o něj připravil holič v lazebnickém salonu Capone Barbershop.

03.07.2019 - Jízda králů si dojela pro výjimečné ocenění

Výstava Vlastivědného muzea v Olomouci získala v anketě České národopisné společnosti první místo za nejvýznamnější počin minulého roku.

02.07.2019 - Olympiáda na vlastní kůži. Školáci z regionu ji zažili v Libereckém kraji

Nejvíc zlatých medailí nasbíral gymnasta František Marghold ze základní školy Dr. Hrubého ve Šternberku.

01.07.2019 - Hejtman půjde pod břitvu

Ladislav Okleštěk přijde o svůj léta pěstovaný knír. Dal ho totiž všanc charitativnímu projektu Oholíme hejtmana.

01.07.2019 - Olomoučtí záchranáři absolvovali výcvik v Tatrách

Záchranáři, lékaři a piloti Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje absolvovali v uplynulých týdnech výcvik ve slovenských Tatrách. Jeho součástí byl nácvik týmové koordinace při zásazích záchranářským vrtulníkem, lavinový kurz i školení na práci s palubním navijákem.

28.06.2019 - I poslední den Her IX. letní olympiády dětí a mládeže přinesl Olomouckému kraji velké úspěchy

Čtvrteční den uzavřel soutěžní program disciplín na Hrách IX. letní olympiády dětí a mládeže v Libereckém kraji. Velice úspěšným se stal především díky tenistům.

27.06.2019 - Kraj pomůže rodinám dětí s neurologickým onemocněním. Přispěje na jejich rehabilitaci

Osm set tisíc korun rozdělí Olomoucký kraj mezi dvě organizace, které na území regionu pomáhají především rodičům dětí s dětskou mozkovou obrnou. Symbolické šeky předal ve čtvrtek 27. června zástupcům obou sdružení náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

27.06.2019 - Třetí den IX. letní olympiády dětí a mládeže byl pro olomoucké barvy zatím nejúspěšnější

Velkou radost udělal Olomouckému kraji gymnasta František Marghold, který během třetího dne letní olympiády dětí a mládeže získal 3 zlaté a 2 stříbrné medaile. Ovládl disciplíny bradla, kruhy a prostná, stříbro vybojoval na hrazdě a na koni na šíř.

© Krajský úřad Olomouckého kraje